Technika v Kanadě a Baku: novinky Mercedesu, McLarenu, Ferrari a dalších

Jaké díly nasadily týmy v Kanadě a v Baku? Podívejte se na novinky v oblasti aerodynamiky i pohonných jednotek.
Technika v Kanadě a Baku: novinky Mercedesu, McLarenu, Ferrari a dalších
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. McLaren
  4. Williams
  5. Red Bull, Toro Rosso
  6. Force India
Klepněte pro větší obrázek

Red Bull měl v Ázerbájdžánu údajně nasadit o 15 milimetrů kratší nosový kužel, což je pochopitelně obtížné posoudit z fotografií. Pokud se ptáte proč zrovna 15 milimetrů, je to proto, že původní nos s délkou 86,5 cm měl být zkrácen na minimum povolené pravidly, což je právě 85 cm.

Z horního pohledu velmi dobře vyniknou seříznuté horní klapky předního křídla (viz šipka).

Klepněte pro větší obrázek

Použitím křídla z poslední Velké ceny Belgie Red Bull na rovinkách v Baku navzdory jistému výkonnostnímu schodku držel krok s nejrychlejšími auty poháněnými motory Mercedes.

Toro Rosso

Klepněte pro větší obrázek

Pokud se budete dívat na horní klapky křídel na obrázku ve směru zprava doleva, určitě vám neunikne, jak materiál z této klapky postupně ubývá.

Úplně napravo máme přední křídlo Toro Rosso z Monaka, kde vidíme klapku navrženou pro maximální zatížení a na její odtokové hraně je navíc připevněna i Gurneyho klapka.

Prostřední obrázek představuje křídlo z Kanady. Pokud se podíváte na vrch písmene „B“, zjistíte, že jeho nemalá část zmizela.

Zcela vlevo je pak přední křídlo pro Velkou cenu Evropy, jehož horní klapka je řezaná velmi výrazně po celé šířce a přišla i o velký kus na vnitřním konci.

Klepněte pro větší obrázek

Co se týče zadního křídla, Toro Rosso zvolilo podobný přístup jako mateřská stáj a dostavil se i velmi podobný výsledek. Jen na rozdíl od Red Bullu jeho původ sahá pouze po letošní Velkou cenu Bahrajnu.

Předchozí kapitola Následující kapitola
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00