Technika v Austrálii a Bahrajnu: novinky Ferrari, Mercedesu a dalších

Jaké novinky přivezly týmy na první dva závody sezóny 2016? Jaké problémy musí řešit? Podívejte se na podrobnou zprávu k Ferrari, Mercedesu, Williamsu, Manoru a dalších.
Technika v Austrálii a Bahrajnu: novinky Ferrari, Mercedesu a dalších
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. McLaren
  4. Force India
  5. Williams
  6. Manor, Renault
  7. Red Bull, Toro Rosso

Manor

Manor do Austrálie přivezl nové přední křídlo (na obrázku vlevo) s mohutnějšími pětiprvkovými kaskádovými křídly a s kompletně přepracovaným hlavním profilem a koncovými částmi.

Přehledný souhrn změn vidíme na obrázku výše. (1) Bočnice křídla nejen že není nalakována, ale přibyly v ní i dodatečné otvory. (2) Zadní roh křídla je nově zaoblený. Nastavitelná část křídla dostala propracovaný (3) mechanismus na změnu náběhového úhlu. O něco větší je (4) záhyb náběhové hrany hlavního profilu a (5) kaskádové křídlo nad ním nově tvoří tři křídlové profily namísto dvou. Poslední změnou je paradoxně odstranění (6) křidélka, které bylo dříve připevněné k vnitřní straně bočnice křídla.


Renault

Klepněte pro větší obrázek

Nové přední křídlo Renaultu na obrázku výše není moc rozdílné od předchozí iterace. Změny se ukrývají v detailech. Při bližším pohledu objevíme (1) odlišný tvar náběhové hrany hlavního profilu, jemně změněnou (2) lopatku, nacházející se vedle kaskádového křídla a nové (3) horní klapky.

Předchozí kapitola Následující kapitola