Technika v Austrálii a Bahrajnu: novinky Ferrari, Mercedesu a dalších

Jaké novinky přivezly týmy na první dva závody sezóny 2016? Jaké problémy musí řešit? Podívejte se na podrobnou zprávu k Ferrari, Mercedesu, Williamsu, Manoru a dalších.
Technika v Austrálii a Bahrajnu: novinky Ferrari, Mercedesu a dalších
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. McLaren
  4. Force India
  5. Williams
  6. Manor, Renault
  7. Red Bull, Toro Rosso

V noci z pátku na sobotu dorazil na trať v Sachíre jeden prototyp dlouho očekávaného zkráceného nosového kužele. Vyzkoušet si ho mohl v třetím tréninku Felipe Massa.

Nový nosový kužel zůstává věrný designu se zúženou špičkou uprostřed široce rozestoupených nosníků. Oproti předchozímu je o 5 centimetrů kratší. Jeho délka je nyní jen 85 centimetrů, což je minimum předepsané pravidly.

Doplněn byl o nové přední křídlo se štěrbinou v lopatce, nacházející se vedle kaskádového křídla, kompletně přepracovaným hlavním profilem a s vylepšenými horními klapkami. Pod nosem se také objevily nepatrně vylepšené lopatky na usměrnění víru Y250.

Trochu zastíněné novou nosnou částí zůstaly vyvýšené rohy přední části podlahy.

Předchozí kapitola Následující kapitola

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.