Technika v Austrálii a Bahrajnu: novinky Ferrari, Mercedesu a dalších

Jaké novinky přivezly týmy na první dva závody sezóny 2016? Jaké problémy musí řešit? Podívejte se na podrobnou zprávu k Ferrari, Mercedesu, Williamsu, Manoru a dalších.
Technika v Austrálii a Bahrajnu: novinky Ferrari, Mercedesu a dalších
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Ferrari
  3. McLaren
  4. Force India
  5. Williams
  6. Manor, Renault
  7. Red Bull, Toro Rosso

McLaren do Bahrajnu přivezl zcela nové přední křídlo. I když to tak na první pohled možná nevypadá, změn je skutečně hodně.

Sahají od (1) náběhové hrany hlavního profilu, ke kterému se (2) zespodu připojují pouze tři lopatky namísto původních pěti, přes (3) širší kaskádové křídla a nové (4) horní klapky až po výraznější (5) tunel formovaný záhyby křídlových prvků na okraji křídla a upravené (6) křidélka připevněné na vnitřní straně bočnice křídla.

Klepněte pro větší obrázek

Ještě před dvěma týdny se v zadní části auta objevil vylepšený difuzor se seříznutou (1) vnější lopatkou a sérií jemně pozměněných (2) křidélek za zadními brzdovými kanálky. Zároveň nad středovou sekcí difuzoru vedle zadní nárazové struktury přibyla také ještě jedna (3) svislá lopatka.

Předchozí kapitola Následující kapitola
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00