Technika Renaultu mohla v Indii vyřadit také Vettela a Grosjeana

Renault po posledním závodě slaví, ale jeho týmy měly hodně starostí s technikou, aby se vůbec dostaly do cíle na okruhu Buddh.
Technika Renaultu mohla v Indii vyřadit také Vettela a Grosjeana

Problémy francouzského výrobce začaly u Marka Webbera, kterému selhal alternátor, což ho donutilo k okamžitému odstoupení. Red Bull pak dostal strach, že stejný osud potká Vettela.

"Po poruše u Markova vozu, která byla náhlá, nebyl důvod neočekávat, že se to samé stane i s druhým vozem. Okamžitě jsme se pokusili co nejvíce snížit zátěž alternátoru, což na konci znamenalo i vypnutí KERS," vysvětloval šéf týmu Christian Horner opatření přijatá u německého závodníka.

"Pak přišel problém se senzorem u alternátoru, který nám nahnal ještě více strachu. Mezitím Sebastian rozsvěcel časomíru fialovými sektory, takže tam byly okamžiky, kdy se nám zastavovalo srdce."

Vettel nakonec dojel a vyhrál. Vedle Rosberga se s ním na stupně vítězů postavil také Romain Grosjean, ale ani ten tam být nemusel, protože jeho motor znovu ztrácel vzduch z pneumatického systému a posledních 15 kol byla situace velmi vážná. Proto po něm tým žádal, aby řadil dřív.

"Spotřeba vzduchu v pneumatickém systému motoru Romaina nám dělala velkou starost a museli jsme použít všechny možné triky, aby nemusel odstoupit jako v Singapuru," potvrdil provozní šéf Lotusu Alan Permane.

Další článek: Bučení fanoušků mě bolelo, přiznává Vettel

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00