Technika Renaultu mohla v Indii vyřadit také Vettela a Grosjeana

Renault po posledním závodě slaví, ale jeho týmy měly hodně starostí s technikou, aby se vůbec dostaly do cíle na okruhu Buddh.
Technika Renaultu mohla v Indii vyřadit také Vettela a Grosjeana

Problémy francouzského výrobce začaly u Marka Webbera, kterému selhal alternátor, což ho donutilo k okamžitému odstoupení. Red Bull pak dostal strach, že stejný osud potká Vettela.

"Po poruše u Markova vozu, která byla náhlá, nebyl důvod neočekávat, že se to samé stane i s druhým vozem. Okamžitě jsme se pokusili co nejvíce snížit zátěž alternátoru, což na konci znamenalo i vypnutí KERS," vysvětloval šéf týmu Christian Horner opatření přijatá u německého závodníka.

"Pak přišel problém se senzorem u alternátoru, který nám nahnal ještě více strachu. Mezitím Sebastian rozsvěcel časomíru fialovými sektory, takže tam byly okamžiky, kdy se nám zastavovalo srdce."

Vettel nakonec dojel a vyhrál. Vedle Rosberga se s ním na stupně vítězů postavil také Romain Grosjean, ale ani ten tam být nemusel, protože jeho motor znovu ztrácel vzduch z pneumatického systému a posledních 15 kol byla situace velmi vážná. Proto po něm tým žádal, aby řadil dřív.

"Spotřeba vzduchu v pneumatickém systému motoru Romaina nám dělala velkou starost a museli jsme použít všechny možné triky, aby nemusel odstoupit jako v Singapuru," potvrdil provozní šéf Lotusu Alan Permane.

Další článek: Bučení fanoušků mě bolelo, přiznává Vettel

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00