Technika na konci sezóny: Podrobně o vyloučení Red Bullu, Hondě a další

Přinášíme přehled novinek, které týmy nasadily v posledních třech závodech sezóny, ale podíváme se také na vyloučení Red Bullu z kvalifikace nebo na test McLarenu s Hondou.
Technika na konci sezóny: Podrobně o vyloučení Red Bullu, Hondě a další
Seznam kapitol
  1. Obsah, Red Bull
  2. McLaren
  3. Ferrari
  4. Lotus
  5. Marussia

Dvojitý nosový kužel Lotusu E22 bude mít v historii šampionátu nepochybně své místo jako jeden z nejvýraznějších designových prvků. Toto zvláštní řešení bylo výsledkem velmi šikovné interpretace pravidel, avšak historie si ho bude pamatovat spíše jako neúspěšný pokus.

Klepněte pro větší obrázek

Od příští sezóny již pravidla nebudou umožňovat asymetrické řešení v nosní části, takže Lotus bude muset přijít s čímsi novým. Proto začal již v předstihu s ověřováním dalších možností, aby získal znalosti využitelné při vývoji E23.

Prototyp nosového kužele, který vidíme na obrázku, má základ právě v dvojitém nosovém kuželu a je možné si dokonce všimnout, že k přednímu křídlu se připojuje stejnými nosníky.

V této podobě však nesplňuje pravidla pro rok 2015. Jeho špička je příliš široká a protože pravidla předepisují maximální šířku špičky na úrovni 140 mm, na zlegalizování tohoto nosového kužele by bylo potřeba připojit k jeho špičce o něco užší zakončení (například v podobě kýlu Red Bullu RB10).

Předchozí kapitola Následující kapitola

17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.