Technika: Jaké díly nasadily týmy ve Španělsku a Monaku?

Jaké nové díly přivezly týmy do Španělska a Monaka? Podívejte se na podrobný souhrn v jednotlivých kapitolách.
Seznam kapitol
  1. Red Bull
  2. Ferrari
  3. Mercedes
  4. McLaren
  5. Williams
  6. Toro Rosso
  7. Force India, Sauber, Manor

Další týmy naleznete v dalších kapitolách

Red Bull

„Podařilo se jim dosáhnout inženýrské mistrovské dílo,“ adresoval Christian Horner pochvalu svému týmu odpovědnému za nasazení nového nosového kužele.

Už od představení auta se mluvilo o této nové verzi, ale její nasazení zdržely o pár měsíců nárazové testy. Předtím, než Red Bull definitivně získal od FIA homologaci pro svůj nový nosový kužel, musel absolvovat až 14 interních testů a 4 oficiálně zkoušky, přičemž mezitím se nos pokaždé vylepšoval.

Klepněte pro větší obrázek

Designem je podobný nosu Toro Rosso. Jeho zúžená špička začíná až téměř nad odtokovou hranou neutrální středové části předního křídla, což je o zhruba 10 až 15 centimetrů více vzadu v porovnání s předchozí verzí.

Nový nosový kužel nabízí více prostoru pro proudění směřující k podlaze, ale důležitější jsou změny v interakci nosu a předního křídla. Platí to zvláště v případě nových nosníků předního křídla, které jsou prodloužené a bohatěji tvarované.

Klepněte pro větší obrázek

V Monaku přibyla ještě jedna menší novinka v podobě vstupního otvoru chladicího kanálku brzdového třmenu.

Normálně je vzduch k brzdovým třmenům vedený klasickým otvorem pro brzdové kanálky, ale jelikož u Red Bullu plní navíc i čistě aerodynamickou funkci, jako přívod vzduchu pro takzvané řešení „foukané matice“, k třmenům se asi nedostával dostatek vzduchu.

Foto: Red Bull Media House, McLaren, Sauber, Pirelli, Getty Images / Adam Pretty

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Následující kapitola

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz