Technický ředitel a šéf aerodynamiky Williamsu na konci sezony sknočí

Přišly očekávané změny v technickém oddělení Williamsu. Na své pozice rezignují technický ředitel Sam Michael a šéf aerodynamiky Jon Tomlinson. Překvapením je angažmá strůjce špionážní aféry Mika Coughlana.
Technický ředitel a šéf aerodynamiky Williamsu na konci sezony sknočí

Williams vstoupil do letošní sezony nejhůře v historii a poslední závod vyhrál v roce 2004. Již před několika týdny naznačil výkonný ředitel týmu Adam Parr, že se dají očekávat organizační změny. Ty Williams oznámil v úterý.

Na své pozice rezignují technický ředitel Sam Michael a šéf aerodynamiky Jon Tomlinson. Tyto změny vejdou v platnost na konci roku.

"Jak Sam tak Jon jsou velmi talentovaní lidé, pracují pro Williams 10 resp. 5 let," řekl k situaci Adam Parr. "Nicméně si oba uvědomují, že výkony týmu nejsou na očekávané úrovni a rozhodli se rezignovat, aby umožnili týmu přeskupení sil a implementovat změny, které tým dostanou na popředí startovního pole."

Williams oproti tomu podepsal smlouvu s Mikem Coughlanem, hlavním strůjcem špionážní aféry McLaren - Ferrari, v důsledku které byl McLaren vyloučen z Mistrovství světa roku 2007 a dostal pokutu 100 milionů dolarů. Tehdejší šéfinženýr Ferrari Nigel Stepney přes vedoucího konstrukčního oddělení McLarenu Mika Coughlana distribuoval do Wokingu důvěrné informace Ferrari o jeho vozech F1.

Mike Coughlan dostal zákaz činnosti, který již vypršel a Williams se rozhodl mu dát novou šanci.

"Mike opustil formuli 1 v roce 2007 ve světle kroků, o kterých sám uznal, že byly špatné a kterých upřímně lituje," řekl Frank Williams. "Jeho dvouletý zákaz činnosti už před nějakou dobou vypršel a Mike se nyní pokusí dokáza své kvality."

Coughlan sám vyjádřil vděk nad nabídnutou šancí:

"Události roku 2007 mi změnily život," řekl. "Od té doby uplatňuji své schopnosti jen pro dobré věci... ...Nyní se těším na návrat ke sportu, který miluji, s týmem, který léta obdivuji. Oddám se plně týmu a pokusím se mu pomoci vrátit se na výsluní. To všechno za dodržování všech morálních principů, které byly pro Williams vždy synonynem."

Coughlan se k týmu přidá příští měsíc jako šéfinženýr. Co s ním dál, a zda-li se stane nových technickým ředitelem týmu, se Williams rozhodne na konci roku.

Svou rezignaci nabídl také Adam Parr, ale ta byla Williamsem a dalším spolumajitelem týmu Patrickem Headem odmítnuta.

Další článek: Pokud budou testy nové tvrdé směsi uspokojivé, čeká ji debut v Barceloně

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton