Technické novinky od Číny po Monako: Mercedes, McLaren, Renault a další

Podívejte se na přehled nejvýznamnějších novinek, které týmy nasadily od Číny po Monako nebo je zkoušely během testů v Barceloně.
Technické novinky od Číny po Monako: Mercedes, McLaren, Renault a další
Seznam kapitol
  1. Mercedes
  2. Williams
  3. Force India
  4. Renault (+ pohonná jednotka)
  5. McLaren
Klepněte pro větší obrázek

Na úkor karosářských úprav se Renault zaměřuje spíše na práce pod kapotou, ale v Číně přece jen předvedl jednu menší změnu předního křídla. Na obrázku výše je vidět, že svislá lopatka stojící vedle kaskádových křídel zmizela a místo ní z kaskádového křídla vyrostlo další.

Pohonná jednotka a změny pod kapotou

Podle původních plánů měl Renault nasadit nové pohonné jednotky s vylepšeným spalováním až v Kanadě, ale přece jen se podařilo vyrobit dva kusy včas na otestování v Barceloně, kde se zlepšení okamžitě osvědčilo a mohlo být nasazeno do závodu již v Monaku. I když zatím jen v jednom továrním voze a jednom monopostu Red Bullu.

Vylepšením spalování se rozumí zavedení předkomorového zapalování, o kterém si více řekneme v dalším dílů v části o Ferrari.

Renault na tuto úpravu použil tři žetony, což v součtu s jedním spotřebovaným žetonem v Rusku a sedmi žetony využitými během zimy znamená celkem 11 využitých žetonů a 21 zbývajících.

Méně se už mluvilo o reorganizaci chlazení a přesunu mezichladiče stlačeného vzduchu, který nově leží hlouběji v bočnici.

V průběhu sezónního testování v katalánsku Renault zkoušel i nové řešení přední nápravy. Zpočátku se zdálo, že je přínosem, ale v Monaku se tento dobrý dojem nepotvrdil a v sobotu se v týmu rozhodli vrátit ke starému zavěšení kol.

Předchozí kapitola Následující kapitola
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00