Tato přestávka bude mít dopad na restrukturalizaci McLarenu, říká jeho šéf

Současná omezení spojená s koronavirem budou mít dopad na projekty restrukturalizace a výstavby infrastruktury uvnitř týmu McLaren, přiznává šéf týmu Andreas Seidl.
Tato přestávka bude mít dopad na restrukturalizaci McLarenu, říká jeho šéf

Výkony McLarenu se v loňské sezóně formule 1 zlepšily a tým z Wokingu obsadil čtvrté místo v Poháru konstruktérů. V roce 2018 tým začal se změnami ve svém organizačním složení a ve vylepšování své infrastruktury, aby mohl znovu bojovat o nejvyšší pozice.

„V tuto chvíli je nejdůležitější, abychom prošli touto krizí a jako tým i jako formule 1 jsme ji přežili,“ řekl Seidl ve videokonferenci.

„Je to obtížná situace pro každého, věřím ale, že jakmile si projdeme touto krizí, můžeme pokračovat pozitivním způsobem, jak tomu bylo předtím, než jsme zavřeli.“

McLaren bude moci udělat úpravy šasi kvůli přechodu na motory Mercedes

McLaren bude moci udělat úpravy šasi kvůli přechodu na motory Mercedes

Stejně jako ostatní týmy i McLaren má nyní na tři týdny zavřenou svou továrnu ve Wokingu. Velká Británie v pátek prodloužila opatření až do začátku května, což se s velkou pravděpodobností dotkne také týmů sídlících na britských ostrovech.

Ovlivní to také plány McLarenu na výstavbu nového větrného tunelu. „Stále je těžké určit, jak velká budou zpoždění. Jisté je, že kromě výroby ventilátorů je v tuto chvíli celá továrna odstavena, to znamená, že jsou pozastaveny také infrastrukturní projekty,“ říká.

McLaren věřil, že ve snaze vrátit se mezi nejlepší mu pomohou nová technická pravidla, která měla začít platit od roku 2021. Jejich zavedení však bylo o rok odloženo.

„Na druhou stranu ale chápeme a podporujeme, že byly odloženy. Spolu se všemi našimi společnostmi a dodavateli, se kterými na tomto projektu spolupracujeme, potřebujeme vědět, jak velká budou tato zdržení, až se znovu rozjedeme. Myslím, že je zřejmé, že roční odklad pravidel a tato dlouhá odstávka oddálí naši cestu pořadím zpět na vrchol.“

Seidl letos plánuje udržet čtvrté místo. McLaren podle něj začne vyhrávat v roce 2023

Seidl letos plánuje udržet čtvrté místo. McLaren podle něj začne vyhrávat v roce 2023

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Menší týmy by mohly zachránit zákaznické vozy, říká Horner