Tatiana Calderón stráví sezonu 2022 v IndyCar

Testovací jezdkyně Alfy Romeo se chystá na závodění ve Spojených státech. Už tento týden bude Tatiana Calderón testovat monopost IndyCar na floridském okruhu Sebring.
Foto: Twitter Tatiana Calderon
Tatiana Calderón stráví sezonu 2022 v IndyCar | Foto: Twitter Tatiana Calderon

Osmadvacetiletá Kolumbijka podepsala smlouvu u týmu legendy zámořské formulové scény A. J. Foyta. Stane se tak první ženou, která bude závodit pod hlavičkou A. J. Foyt Enterprises.

Pro Calderon připraví tým třetí vůz v barvách společnosti Rokit, která tak prodlužuje partnerství s Foytovou stájí o další sezonu. Loni jezdil v barvách Rokit Sébastien Bourdais.

Kolumbijskou závodnici čekají závody na městských tratích a klasických okruzích, nebude tedy startovat na oválech a nezúčastní se Indy 500.

„Jsem nadšená a velmi vděčná Jonathanu Kendrickovi (spoluzakladatel společnosti Rokit), společnosti Rokit a týmu A. J. Foyt Racing za příležitost závodit v NTT IndyCar Series,“ cituje Tatianu Calderón web motorsport.com.

„Od chvíle, kdy jsem před 11 lety odstartovala v USA moji formulovou kariéru (v sérii Star Mazda), pro mě byla série IndyCar důležitá a být letos na startovním roštu pro mě znamená splnění snu.“

„Už se nemůžu dočkat startu sezony v St. Petersburgu. Jsem si dobře vědoma toho, jaká výzva přede mnou je, ale tohle je moje životní šance, ze které chci vytěžit maximum.“

McLaren v IndyCar zlákal bývalého inženýra Red Bullu

McLaren v IndyCar zlákal bývalého inženýra Red Bullu

Calderon absolvovala první testování s týmem už loni v létě na trati Mid-Ohio a znovu usedne za volant tento týden na Sebringu. Kromě ní přichází k týmu jako nováček i Američan Kyle Kirkwood, poslední šampion juniorské série Indy Lights.

„Jsem nadšený z pokračování a další expanze Rokit A. J. Foyt Racing Team. Vítáme Tatianu Calderón ve voze #11 a Kyla Kirkwooda ve voze #14, které oba ponesou krásné barvy Rokit. Tatiana během testů na Mid-Ohiu ukázala velký potenciál,“ řekl týmový prezident Larry Foyt.

O’Warda vůz F1 nadchl. Desetkrát šílenější, než jsem čekal, říká

O’Warda vůz F1 nadchl. Desetkrát šílenější, než jsem čekal, říká

Na Kirkwooda čeká kompletní sezona včetně oválů, to samé platí pro Daltona Kelletta. Kanaďan bude pilotovat třetí vůz týmu a v IndyCar ho ve službách A. J. Foyta čeká už třetí sezona.

Sezona 2022 odstartuje úvodním závodem v ulicích St. Petersburgu 27. února.

Další článek: Závěr závodu v Abú Dhabí byl dobrý pro sport, myslí si Villeneuve

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
16. května | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00