Tatiana Calderón stráví sezonu 2022 v IndyCar | Foto: Twitter Tatiana Calderon

Foto: Twitter Tatiana Calderon

Tatiana Calderón stráví sezonu 2022 v IndyCar

Testovací jezdkyně Alfy Romeo se chystá na závodění ve Spojených státech. Už tento týden bude Tatiana Calderón testovat monopost IndyCar na floridském okruhu Sebring.

Osmadvacetiletá Kolumbijka podepsala smlouvu u týmu legendy zámořské formulové scény A. J. Foyta. Stane se tak první ženou, která bude závodit pod hlavičkou A. J. Foyt Enterprises.

Pro Calderon připraví tým třetí vůz v barvách společnosti Rokit, která tak prodlužuje partnerství s Foytovou stájí o další sezonu. Loni jezdil v barvách Rokit Sébastien Bourdais.

Kolumbijskou závodnici čekají závody na městských tratích a klasických okruzích, nebude tedy startovat na oválech a nezúčastní se Indy 500.

„Jsem nadšená a velmi vděčná Jonathanu Kendrickovi (spoluzakladatel společnosti Rokit), společnosti Rokit a týmu A. J. Foyt Racing za příležitost závodit v NTT IndyCar Series,“ cituje Tatianu Calderón web motorsport.com.

„Od chvíle, kdy jsem před 11 lety odstartovala v USA moji formulovou kariéru (v sérii Star Mazda), pro mě byla série IndyCar důležitá a být letos na startovním roštu pro mě znamená splnění snu.“

„Už se nemůžu dočkat startu sezony v St. Petersburgu. Jsem si dobře vědoma toho, jaká výzva přede mnou je, ale tohle je moje životní šance, ze které chci vytěžit maximum.“

Calderon absolvovala první testování s týmem už loni v létě na trati Mid-Ohio a znovu usedne za volant tento týden na Sebringu. Kromě ní přichází k týmu jako nováček i Američan Kyle Kirkwood, poslední šampion juniorské série Indy Lights.

„Jsem nadšený z pokračování a další expanze Rokit A. J. Foyt Racing Team. Vítáme Tatianu Calderón ve voze #11 a Kyla Kirkwooda ve voze #14, které oba ponesou krásné barvy Rokit. Tatiana během testů na Mid-Ohiu ukázala velký potenciál,“ řekl týmový prezident Larry Foyt.

Na Kirkwooda čeká kompletní sezona včetně oválů, to samé platí pro Daltona Kelletta. Kanaďan bude pilotovat třetí vůz týmu a v IndyCar ho ve službách A. J. Foyta čeká už třetí sezona.

Sezona 2022 odstartuje úvodním závodem v ulicích St. Petersburgu 27. února.

Doporučujeme

Články odjinud