Tatiana Calderón se dočkala. Sveze se ve voze formule 1

Kolumbijská jezdkyně usedne v úterý v Mexiku do vozu Sauberu.
Tatiana Calderón se dočkala. Sveze se ve voze formule 1

Tatiana Calderón je v současné době ze všech jezdkyň nejblíže formuli 1. Od března je testovací jezdkyní švýcarské stáje. Nyní si poprvé vyzkouší aktuální vůz formule 1.

Sauber po velké ceně zůstává v Mexiku a zúčastní se testu Pirelli. Na trati se v úterý objeví také Calderón v rámci filmovacího dne. Podle pravidel tak bude moci odjet na speciálních pneumatikách maximálně 100 km.

Tatiana Calderón v současné době závodí v GP3, kde letos získala 9 bodů.

Segregace versus příležitost. Ženská W série budí emoce

Segregace versus příležitost. Ženská W série budí emoce

„Jsem velmi vděčná a nadšená příležitostí, kterou mi nabídl tým Alfa Romeo Sauber F1, Escuderia Telmex, Telcel, Infinitum a Claro, abych poprvé ve své kariéře řídila vůz formule 1,“ řekla Calderón.

Calderón je z Kolumbie, takže nezapomněla dodat, že pro ní jako Latinoameričanku nemůže existovat zvláštnější místo pro debut, než je právě okruh v Mexiku.

Další článek: Místo zrcátek kamery? FIA to zvažuje

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.