Tatiana Calderón bude letos závodit v super formuli. Jako vůbec první žena

Kolumbijská závodnice, která je vývojovou jezdkyní Alfy Romeo, se jako první žena zúčastní šampionátu japonské super formule 1.

Tatiana Calderón se už několikrát svezla ve voze formule 1 týmu Sauber (Alfa Romeo). V závodní části kariéry se ji ale vloni moc nedařilo. Jezdila ve formuli 2 za tým BWT Arden. V sezóně nebodovala, nejlepším místem byla 11. pozice na okruhu Paula Ricarda. 

V letošní sezóně bude Calderón zkoušet štěstí v japonské super formuli 1, kde ji angažoval tým Drago Corse.

Tatiana Calderón odjela o víkendu se Sauberem téměř 600 km

Tatiana Calderón odjela o víkendu se Sauberem téměř 600 km

Japonskou super formuli si oblíbil v posledních letech Red Bull, který ji používá jako pomyslnou laboratoř. V roce 2017 se tam připravoval na kariéru ve F1 Pierre Gasly, které byl blízko zisku titulu – poslední závodní víkend by nakonec zrušen kvůli tajfunu.

V nedávné době tam na druhou stranu Helmut Marko „zařízl“ Dana Ticktuma a Patricia O'Warda, které špatné výsledky stály nejen místo v šampionátu ale především v juniorském programu Red Bullu. Letos bude v šampionátu jezdit junior Red Bullu Jüri Vips z Estonska.

Vloni jsme mohli v super formuli vidět také Harrisona Neweyho (syna Adriana Neweyho) a Lucase Auera (synovce Gerharda Bergera).

Foto: F2

Další článek: Hamilton pošle požáry zmítané Austrálii 500 tisíc dolarů. Více než česká vláda

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.