Táta a syn si plní sen. Magnussenovi se chystají na společné Le Mans!

Oba o této možnosti snili už delší dobu. Letošní okolnosti konečně nahráli tomu, aby se z přání stala realita. Kevin a Jan Magnussenovi absolvují Le Mans společně v jedné posádce.
Foto: High Class Racing
Táta a syn si plní sen. Magnussenovi se chystají na společné Le Mans! | Foto: High Class Racing

Kevin Magnussen letos z formule 1 přešel do světa svého otce, tedy do světa sportovních vozů. Tím byla splněna základní podmínka pro společný start dvou zástupců dánského závodnického klanu ve francouzské vytrvalostní klasice.

A přání nejenom dánských fanoušků se letos splní. Kevin Magnussen se bude v Le Mans střídat za volantem se Janem Magnussenem a třetím dánským pilotem Andersem Fjordbachem. Skandinávská trojice se bude dělit o prototyp Oreca 07 Gibson #49 třídy LMP 2.

„Je bláznivé, že jsme o tomto mluvili a snili už roky a nyní se to náhle splnilo,“ cituje Kevina Magnussena motorsport.com

„Le Mans je největší závod na světě a podle mě není nic lepšího, než si ho vyzkoušet s mým tátou.“

„Bude to můj debut v Le Mans a zároveň první závod, který absolvujeme společně. Naším cílem bylo postavit tým, který může zvítězit, a to se nám, myslím, podařilo,“ věří mladší ze dvou Magnussenů.

„Když se táta a syn střídají za volantem v Le Mans, tak je to sám o sobě skvělý příběh. My však máme šanci zvítězit, což je unikátní.“

V tuto chvíli bude obtížné závodit s tátou v Le Mans, myslí si Kevin Magnussen

V tuto chvíli bude obtížné závodit s tátou v Le Mans, myslí si Kevin Magnussen

Není mnoho zkušenějších jezdců, se kterými by Kevin Magnussen mohl absolvovat své první Le Mans. Otec bývalého pilota týmů McLaren, Renault a Haas se stal legendou scény sportovních vozů i díky dvaadvaceti startům na trati La Sarthe, které ozdobil čtyřmi triumfy v rámci tříd GTS a GT1 s americkými vozy Corvette.

Jan Magnussen, který má na kontě též 25 startů v závodech F1, spojil se žlutými vozy Corvette téměř 20 let svého života. V roli tovární jezdce GM získal v USA mimo jiné jedno vítězství v Daytoně a dva mistrovské tituly ve třídě GTLM v rámci IMSA WeatherTech SportsCar Championship. Na kontě má i triumfy ze slavného hrbolatého Sebringu.

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Po konci u Corvette Racing absolvoval loňské Le Mans  s vozem Ferrari 488 GTE Evo týmu JMW Motorsport a pro letošní sezonu přešel do prototypů. S týmem High Class Racing absolvuje v LMP 2 kompletní sezonu vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC s krajany Dennisem Andersenem a Andersem Fjordbachem.

Pouze pro Le Mans se Jan Magnussen přesune do posádky druhého vozu #49, aby mohl jet se svým synem.

Kevin Magnussen se letos seznamuje se světem sportovních vozů v zámořském seriálu IMSA WeatherTech SportsCar Championship, kde závodí s prototypem Cadillac DPi týmu Chipa Ganassiho.

Cesty Kevina a Jana se protnou v Le Mans 21. a 22. srpna.

Další článek: Sledujte živě: Josef Král a Scuderia Praha startují na Paul Ricard z pole position!