Tankování během závodu se vrací do hry

Vloni se objevila informace, že by se do formule 1 mohlo vrátit tankování. Týmy ale návrh Strategické skupiny smetly ze stolu. V pondělí by se ale o této variantě mělo zase diskutovat.
Tankování během závodu se vrací do hry

Tankování bylo zrušeno na konci roku 2009 z důvodů úspor nákladů a bezpečnosti. Když se v polovině loňského roku diskutovalo o jeho návratu, týmy to odmítly. Důvody byly dva. V první řadě opět náklady. Tím druhým bylo předjíždění. Odpůrci argumentovali tím, že v době tankování (1994-2009) bylo nejméně předjíždění.

Týmy se jednomyslně shodly, že návrat tankování nebude

Týmy se jednomyslně shodly, že návrat tankování nebude

Podle BBC by se ale téma tankování mohlo opět vrátit na stůl, i když jeho schválení je spíše nepravděpodobné. Podle některých hlasů je současná F1 příliš předvídatelná a tankování by mohlo být jedním z prvků, které to změní.

Strategická skupina se sejde v pondělí. Hlavním tématem budou změny v oblasti pohonných jednotek – výrobci měli do dneška předložit návrhy, které zlevní motory a zabrání tak zavedení alternativního motoru, o který usilují Todt a Ecclestone.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Marko od Renaultu a jeho jezdců nic nečeká

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)