Talent porazil peníze? Force India odmítla kvůli Oconovi nemalé peníze

Esteban Ocon je považován za velký talent. U Force Indie mu zřejmě věří natolik, že odmítli jezdce s velkými balíky peněz.
Talent porazil peníze? Force India odmítla kvůli Oconovi nemalé peníze

Neznáme samozřejmě úplně zákulisí jednání o nových smlouvách a přestupech, ale některé informace se ven dostaly.

Na Manor byly upřeny zraky několika týmů. Esteban Ocon byl dlouho spojován s Renaultem, u kterého působil jako rezervní jezdec, ale nakonec ho uvidíme ve voze Force Indie.

Podle Auto Motor und Sport vybrala Force India Ocona kvůli talentu. Tým měl možnost angažovat Nasra nebo Palmera. Oba by přinesli do týmu dvoucifernou částku (v milionech dolarů). Ocon přijde zřejmě téměř s prázdnou. Na cestu dostane od mateřského Mercedesu jen slevový poukáz na pohonné jednotky. Force India ušetří 3 miliony.

Lidé z Force Indie velmi pečlivě analyzovali Oconovy výsledky u Manoru. V posledních dvou kvalifikacích sice byl Wehrleinem poražen, ale v obou případech to nebyla jeho vina – strategická chyba týmu a starší verze křídla na jeho voze.

Kromě toho u Force Indie analyzovali také GPS data obou jezdců Manoru. Oba také dobře znají, protože pro ně v minulosti testovali. 

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff má z angažování Ocona radost. Ocenil jeho skvělé výsledky v juniorských sériích, ale také chování mimo vůz.

„Je to pozitivní vývoj ve formuli 1, že talent zvítězil nad penězi,“ uvedl Wolff. „V následujících letech uvidíme některé z nejpůsobivějších mladých jezdců, jak bojují, aby se dostali až na vrchol.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (11) Další článek: Potvrzeno: Esteban Ocon bude jezdit za Force Indii
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00