Budoucnost Sauberu je trochu ve hvězdách. Před časem ho koupil investor, takže jeho budoucnost by měla být zajištěna, ale je otázkou, jak dobře na tom bude v příštím roce.
Sauber zatím neoznámil svou jezdeckou sestavu pro příští rok. Předpokládá se, že Ericsson možná zůstane. Teoreticky by mohl zůstat také Nasr.
„V pravý čas,“ reagovala Kaltenbornová na dotaz Motorsport.com, kdy Sauber oznámí jezdeckou sestavu. „Nebudeme dávat žádný časový rámec. Oznámíme to, až budeme připravení.“
Podle Kaltenbornové ale sponzorské peníze nebudou hrát klíčovou roli. „V Sauberu jsme se nikdy nerozhodovali jen na základě z finančních důvodů,“ uvedla Kaltenborovná, která zůstává v čele týmu i po jeho odkoupení novým investorem.
„Finanční důvody je potřeba brát v úvahu, ale my jsme se vždy dívali na jezdce a museli jsme být nejdříve přesvědčení o jezdci, když ho bereme jako závodního jezdce.“
„Pokud jsou potřeba peníze, což není aktuální situace, a to nejen u nás, pak bychom museli vzít v úvahu i tohle. Takže myslím, že se pro nás v této politice nic nezměnilo.“
„Nejdříve se díváme na jezdce a pak se uvidí, co má okolo sebe a co potřebujeme.“
Foto: Getty Images / Charles Coates