Takové výkony si nemůžeme dovolit, hřímá prezident Ferrari

Luca di Montezemolo tlačí coby prezident Ferrari na maranellské inženýry a požaduje co nejrychlejší vzestup formy. Ta současná je nepřijatelná.
Takové výkony si nemůžeme dovolit, hřímá prezident Ferrari

Šéf týmu Stefano Domenicali odcestoval spolu s několika inženýry zpět do Itálie hned po skončení závodu v Číně. Díky časovému posunu má téměř celé pondělí na práci s lidmi v továrně Ferrari. Úkol je zřejmý, Scuderia se musí co nejrychleji dostat do formy, která jí umožní bojovat o vítězství v Grand Prix.

"Úroveň našeho týmu nemůže a nesmí být taková," zhodnotil úvod sezóny Montezemolo. "Je to velmi delikátní chvíle. Od našich inženýrů očekávám, že budou jednat s odhodláním a znalostmi, aby maximálně využili své kapacity a v krátké době zlepšili výkonnost vozu. Chci, aby Ferrari bylo na úrovni, kterou po něm požadují naši fanoušci a my spolu s nimi."

Ferrari letos zatím nedokázalo vystoupit na stupně vítězů a během tří závodů získal vedoucí Red Bull Racing více než dvojnásobek bodů. V šampionátu konstruktérů je Scuderia třetí, přičemž jejím maximem bylo čtvrté místo Fernanda Alonsa v Austrálii.

Italové už dříve přiznali, že největší slabinou jejich monopostu je aerodynamika. Vývoj jim komplikuje skutečnost, že se data z aerodynamického tunelu rozcházejí s reálnými výsledky na trati.

Další článek: S letošními pneumatikami se nedá závodit, říká Alonso

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.