Takové pneumatiky formule 1 po Pirelli chtěla, připomíná Lotus

Představitelé týmu Lotus se zastali Pirelli. Italský dodavatel jen plní zadání, které dostal od formule 1, proto není správné ho kritizovat.
Takové pneumatiky formule 1 po Pirelli chtěla, připomíná Lotus

Od začátku sezóny se stejně jako loni objevuje kritika Pirelli kvůli pneumatikám, které vozí na závody. Ale jak už jsme připomněli, Italové jen plní požadavky formule 1, což teď zopakoval také Lotus.

"Jako sport jsme našeho dodavatele pneumatik Pirelli požádali, aby nám poskytl pneumatiky, které budou vybízet k různým strategiím. Přizpůsobit se tomu patří k soutěži," řekl technický ředitel Lotusu James Allison.

"Letos jsme doposud viděli skvělé závodění a Pirelli na tom nese zásluhu. Všichni dostáváme stejné pneumatiky, takže je na nás jako týmech a jezdcích ve vozech, abychom je maximálně využili."

V Enstonu pochopili už dávno, jakou roli hrají pneumatiky. Pokud mají zatraktivnit podívanou, nemůžou mít velkou výdrž. Této skutečnosti přizpůsobují svůj vůz a s obutím umí zacházet lépe než většina ostatních.

Stížnosti některých svých kolegů na pneumatiky nepodporuje ani Kimi Räikkönen. "Na tyto pneumatiky můžete tlačit, ale nikdy to není dokonalé. Nemůžete tlačit vždy stoprocentně."

"Myslím, že jsou velmi dobré v kvalifikaci, mají dobrou přilnavost, takže je to na vás, v závodě se o ně musíte starat trochu víc. Není to o moc jiné než loni, tedy v každém případě pro nás, takže moc nechápu, proč si lidé stěžují."

Další článek: Také pro Bahrajn připravila FIA dva DRS úseky

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00