Taková velká chyba by se neměla stávat, říká Bottas

Teprve potřetí od začátku loňské sezóny formule 1 nebyl na stupních vítězů ani jeden pilot Mercedesu. Valtterimu Bottasovi ani Lewisovi Hamiltonovi letošní Velká cena Monaka nevyšla.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Taková velká chyba by se neměla stávat, říká Bottas | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Bottas měl přitom na startu před sebou místo dvou jen jednoho soupeře poté, co problém s hnací hřídelí nepustil vítěze kvalifikace Charlese Leclerca ani na start.

Max Verstappen si pohlídal vedení a před zastávkou si vybudoval pětisekundový náskok.

Když ale ve 30. kole zamířil Bottas do boxů, mechanikům se ani na několik pokusů nepodařilo uvolnit a sundat pravé přední kolo z jeho vozu.

Bottas tak musel ze závodu odstoupit z druhé pozice. Mercedes následně potvrdil, že matice kola byla poškozena a nemohla být během zastávky v boxech odstraněna.

„Abych byl upřímný, nevím, co se při zastávce stalo. Nevím, jestli šlo o lidskou chybu nebo technický problém. V každém případě se z toho musíme poučit. Je to od nás velká chyba a nemělo by se to stávat,“ řekl Bottas.

„Red Bull a Max byli opravdu rychlí, takže by to bylo obtížné, alespoň bychom ale dnes získali druhé místo a dobré body, ale ty jsme ztratili. Max byl rychlý a myslím, že se jim podařilo vydržet s měkkou sadu v prvním stintu déle, jakmile se přezulo na tvrdé, moc se toho nedělo. Nevím, nikdy se nedozvíme, zda bychom bojovali o vítězství nebo ne.“

Hamilton zůstal na sedmé pozici, kde startoval

O tom, že se v Monaku téměř nedá předjíždět a velkou roli hrají zastávky v boxech, se letos přesvědčil sedminásobný mistr světa Hamilton.

Ten v kvalifikaci obsadil až sedmé místo, a ačkoliv přišel po odstoupení Leclerca a týmového kolegy Bottase o dva soupeře před sebou, lepší zastávkou v boxech se před něj dostali Sebastian Vettel se Sergiem Pérezem. V závodě Brit zajel alespoň nejrychlejší kolo.

„Budeme se o tom bavit v zákulisí, budeme spolupracovat a pokusíme se vrátit silnější. Jako tým jsme celý víkend jeli pod své možnosti, takže se budeme zkrátka soustředit na další závod. Gratuluji Maxovi a jeho týmu, odvedli skvělou práci,“ řekl Hamilton.

Hamilton zatím neví, jak si Mercedes povede při příštím závodě na dalším městském okruhu v Baku. „Je to další trať Red Bullu, takže bude těžké je tam porazit. Uděláme ale maximum. Nevidím v tom velký rozdíl kromě dlouhých rovinek, kde obvykle Ferrari trochu zaostává.“

Další článek: Leclercovo prokletí v domácím závodě nemá konce. Letos do GP Monaka ani neodstartoval

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00