Taková forma byla na začátku roku nepředstavitelná, říká majitel Force Indie

Vidžaj Mallya je trochu překvapený, jak se jeho týmu letos podařilo vymanit z problémů z úvodu sezóny. Force India má teď všestranný vůz schopný bojovat s předními týmy.
Taková forma byla na začátku roku nepředstavitelná, říká majitel Force Indie

Svého doposud největšího úspěchu dosáhla Force India před dvěma lety ve Spa-Francorchamps, když Giancarlo Fisichella vyhrál kvalifikaci a v závodě dojel druhý. Indická stáj tenkrát vděčila za svůj úspěch především tomu, že byl její monopost velmi dobrý s nastavením na nízký přítlak.

"Velký rozdíl letos je, že na belgickou Grand Prix jedeme s vozem, který je mnohem komplexnější," hodnotil Mallya. "V minulosti byla naší velkou silnou stránkou rychlost na rovinkách, ale teď je auto dobré ve všech oblastech."

"Důkazem jsou naše nedávné výsledky, v posledních čtyřech závodech jsme vždy měli jedno auto ve třetí části kvalifikace a v posledních dvou jsme získali 14 bodů. Takže do druhé poloviny sezóny jdeme dobře naladěni. Jezdci se vzájemně ženou vpřed a jsou velmi motivovaní. Auto podává dobré výkony a bojujeme s velkými týmy."

V letošních prvních pěti Grand Prix získala Force India jen čtyři body, zatímco teď jich má 26 a hodlá zaútočit na šestou pozici Sauberu.

"Po našem pomalém vstupu do sezóny bylo jen těžko představitelné, že budeme v takové pozici, ale já jsem nikdy nepřestal věřit," pokračoval Mallya. "Když si uvědomíte, jak konkurenční prostředí formule 1 je, všichni v týmu můžou být hrdí na to, jak si stojíme. Dobře víme, že nás čeká tvrdá práce, abychom tento stav udrželi, a pořád nás čeká velký úkol v poháru konstruktérů."

Diskuze (15) Další článek: Sauber: Schumacher dělá formuli 1 stále čest
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00