Takhle měl vypadat nový vůz týmu Lotus

Tým Lotus Tonyho Fernandese vyhlásil vítěze soutěže, v rámci které fanoušci posílali návrhy na černozlatou barevnou úpravu nového monopostu. Mezitím ale došlo ke změnám.
Takhle měl vypadat nový vůz týmu Lotus

Skupina Lotus totiž oznámila své spojení s Renaultem a okamžitě představila své černozlaté zbarvení. Tým Lotus se proto rozhodl ustoupit od svého záměru použít stejné barvy a ohlásil, že zůstane u letošní zelenožluté kombinace.

Tým ale nechal doběhnout soutěž a vyhlásil vítěze. Autorem vítězného návrhu je Raphael Campos, jenž se inspiroval mistrovským Lotusem 72D Emersona Fittipaldiho. A protože se výsledek týmu Lotus hodně líbil, použije ho alespoň na předváděcím, či spíše výstavním voze, který se na závodní tratě nedostane.

Pro srovnání uvádíme zbarvení týmu Lotus Renault GP pro rok 2011, které v závodech uvidíme.

 

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Chapmanova rodina: malajsijský Group Lotus je "skutečný" Lotus

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.