Také Ferrari letos testovalo pro Pirelli, ale s dva roky starým vozem

V kauze polotajných testů se objevil další, uskutečnilo ho Ferrari, ale na rozdíl do Mercedesu zcela v souladu s pravidly.
Také Ferrari letos testovalo pro Pirelli, ale s dva roky starým vozem

Maranellští testovali na žádost Pirelli také v Barceloně, ale mezi GP Bahrajnu a Španělska. Na trať ovšem nasadili monopost z roku 2011, navíc ho ani neobsluhoval tým formule 1, ale divize Corse Clienti, která provozuje historické monoposty pro movitou klientelu.

Test byl tedy naprosto v pořádku, protože se jednalo o dva roky starý monopost (na obrázku z GP Španělska 2011), zatímco Mercedes nasadil do testu s Pirelli letošní W04.

"Už více než rok je tu možnost uskutečnit tak zvaný tisícikilometrový test, který Pirelli využívá pro svůj vývoj pneumatik," vysvětloval mluvčí Ferrari Adamu Cooperovi, jenž informaci odhalil. "Ferrari bylo vždy zcela zřejmé, že v těchto testech nelze použít vůz 2013."

"Co se týče nasazení starého auta, je to irelevantní, protože je to zcela v rámci pravidel. Je to něco, co jsme nikdy nepopírali, bylo to velmi transparentní. Všechny týmy mají tuto možnost. Pneumatiky a specifikace testu, to zná jen Pirelli, ne my."

Nicméně transparentnost je to, co těmto testům Pirelli schází. Obvykle jsou testy doprovázeny tiskovými prohlášeními a veřejnost je obeznámena s jejich konáním, ale o testech s Mercedesem a Ferrari Pirelli mlčelo, nevěděly o nich v dané době ani ostatní stáje a žádné zprávy nikdo nedostal.

Další článek: Williams potvrdil, že bude od příštího roku používat motory Mercedes

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon