Také Button si myslí, že McLaren může letos bojovat s Ferrari

Fernando Alonso nedávno řekl, že na tom bude McLaren v závěru sezóny s ohledem na vylepšení a charakteristiky okruhů velmi dobře. Jenson Button s ním souhlasí.
Také Button si myslí, že McLaren může letos bojovat s Ferrari

Podle Alonsa může být McLaren hned za Red Bullem. Podobný názor má také jeho týmový kolega.

„V tomto sportu musíte mít cíle,“ uvedl Button pro Sky Sports News. Brit oceňuje pokrok, kterého McLaren dosáhl. Není to tak dlouho, co podle něj neměl spolehlivost ani rychlost. „Za posledních 12 měsíců jsme dosáhli obrovských zisků, a když se podíváte na to, co se chystá do budoucna, měli bychom ke konci roku bojovat s týmy, které jsou momentálně nad námi. Ferrari je jedním z nich.“

Ještě letos můžeme být hned za Red Bullem, myslí si Alonso

Ještě letos můžeme být hned za Red Bullem, myslí si Alonso

Eric Boullier už potvrdil, že McLaren bude vyvíjet vůz do konce sezóny. Čistě matematicky ale v šampionátu může asi reálně bojovat jen s Toro Rosso. Na Force Indii už přece jen ztrácí hodně bodů.

„Pokud bychom s nimi (Ferrari) mohli bojovat, byl by to úžasný způsob, jak ukončit rok. Bude to těžké, nebude to samozřejmě snadné, ale my milujeme výzvu.“ Button zmiňuje nejen vylepšení pohonné jednotky ale také nové palivo. Chystají se ale také vylepšení vozu.

„Je to dobrý pokrok. Vždy chceme více, ale chlapci odvádí skvělou práci. Myslím, že v Malajsii, až dostaneme upgrade, uvidíme zvýšení výkonu. Vůz je upgradován po celou dobu, přičemž aerodynamika – úroveň přítlaku, je docela dobrá ale stále potřebujeme na této oblasti pracovat. Budeme moci bojovat s rudým vozem.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Haas bude mít v Singapuru nové díly, letos poslední

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen