Také Button si myslí, že McLaren může letos bojovat s Ferrari

Fernando Alonso nedávno řekl, že na tom bude McLaren v závěru sezóny s ohledem na vylepšení a charakteristiky okruhů velmi dobře. Jenson Button s ním souhlasí.
Také Button si myslí, že McLaren může letos bojovat s Ferrari

Podle Alonsa může být McLaren hned za Red Bullem. Podobný názor má také jeho týmový kolega.

„V tomto sportu musíte mít cíle,“ uvedl Button pro Sky Sports News. Brit oceňuje pokrok, kterého McLaren dosáhl. Není to tak dlouho, co podle něj neměl spolehlivost ani rychlost. „Za posledních 12 měsíců jsme dosáhli obrovských zisků, a když se podíváte na to, co se chystá do budoucna, měli bychom ke konci roku bojovat s týmy, které jsou momentálně nad námi. Ferrari je jedním z nich.“

Ještě letos můžeme být hned za Red Bullem, myslí si Alonso

Ještě letos můžeme být hned za Red Bullem, myslí si Alonso

Eric Boullier už potvrdil, že McLaren bude vyvíjet vůz do konce sezóny. Čistě matematicky ale v šampionátu může asi reálně bojovat jen s Toro Rosso. Na Force Indii už přece jen ztrácí hodně bodů.

„Pokud bychom s nimi (Ferrari) mohli bojovat, byl by to úžasný způsob, jak ukončit rok. Bude to těžké, nebude to samozřejmě snadné, ale my milujeme výzvu.“ Button zmiňuje nejen vylepšení pohonné jednotky ale také nové palivo. Chystají se ale také vylepšení vozu.

„Je to dobrý pokrok. Vždy chceme více, ale chlapci odvádí skvělou práci. Myslím, že v Malajsii, až dostaneme upgrade, uvidíme zvýšení výkonu. Vůz je upgradován po celou dobu, přičemž aerodynamika – úroveň přítlaku, je docela dobrá ale stále potřebujeme na této oblasti pracovat. Budeme moci bojovat s rudým vozem.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Haas bude mít v Singapuru nové díly, letos poslední

20:03 | Bottas už má smlouvu, Hamilton zatím ne. Brit uvedl, že není vhodná doba jednat o nové smlouvě, když spousta lidí přišla o práci.
19:57 | Max Verstappen není nadšený formátem víkendu v Imole. Dva dny místo tří mu nevadí, ale místo jednoho tréninku o 90 minutách by udělal dva po 60.
18:42 | Kvjatův defekt v Silverstonu způsobil mechanický problém, který vedl k přehřátí na vnitřní straně ráfku. Pneumatika v tomto místě pak netěsnila a došlo k selhání. V pneumatice problém nebyl.
15:35 | Karanténa Sergia Péreze skončila. Pro vstup do paddocku ale potřebuje negativní test na COVID-19. Rozhodnutí, kdo tento víkend pojede, padne večer nebo zítra ráno.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10