Také Button favorizuje Mercedes a Williams

Jenson Button předpovídá vzestup týmu Williams a je rád, že jeho bývalý zaměstnavatel bude pravděpodobně bojovat vpředu s Mercedesem.
Také Button favorizuje Mercedes a Williams

"Pro mnoho lidí to byla chaotická zima, co se týče kilometrů na okruzích. Dva týmy, které se dají označit za silné a konzistentní, jsou Mercedes a Williams," uvedl britský pilot McLarenu pro SkySports.

"Svým způsobem není dobré, když na některé týmy ztrácíte, ale jsem rád za Franka Williamse, že letos zatím mají konkurenceschopné auto. Myslím, že tyto dva týmy jsou teď měřítkem."

Jak si vůči nim stojí McLaren, Button zatím neví. "V testech jsme na autě neměli naše úpravy. Vlastně jsme je měli, ale nejezdili jsme, protože jsme měli problémy, takže teď nevíme, jak si stojíme."

"Tyto dva týmy podle mě vypadaly v zimních testech jako nejsilnější. Jestli to tak bude také v Melbourne, což je velmi jiný okruh než Bahrajn, to se teprve uvidí."

A jak vidí formu Red Bullu? "Myslím, že v kvalifikaci budou zajíždět velmi dobrá kola. Jestli to dotáhnou do konce závodu, to nevím. Pro jakýkoliv tým bude velmi těžké dokončit závod, hlavně na začátku sezóny. Pokud dojedete do cíle, budou k mání slušné body."

"Myslím, že pro malé týmy je to nejlepší šance bodovat, hlavně pro ty dva, které ve formuli 1 body ještě nezískaly."

Další článek: Lotus předpokládá, že se do formy dostane až ve třetím závodě

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.