Také Button favorizuje Mercedes a Williams

Jenson Button předpovídá vzestup týmu Williams a je rád, že jeho bývalý zaměstnavatel bude pravděpodobně bojovat vpředu s Mercedesem.
Také Button favorizuje Mercedes a Williams

"Pro mnoho lidí to byla chaotická zima, co se týče kilometrů na okruzích. Dva týmy, které se dají označit za silné a konzistentní, jsou Mercedes a Williams," uvedl britský pilot McLarenu pro SkySports.

"Svým způsobem není dobré, když na některé týmy ztrácíte, ale jsem rád za Franka Williamse, že letos zatím mají konkurenceschopné auto. Myslím, že tyto dva týmy jsou teď měřítkem."

Jak si vůči nim stojí McLaren, Button zatím neví. "V testech jsme na autě neměli naše úpravy. Vlastně jsme je měli, ale nejezdili jsme, protože jsme měli problémy, takže teď nevíme, jak si stojíme."

"Tyto dva týmy podle mě vypadaly v zimních testech jako nejsilnější. Jestli to tak bude také v Melbourne, což je velmi jiný okruh než Bahrajn, to se teprve uvidí."

A jak vidí formu Red Bullu? "Myslím, že v kvalifikaci budou zajíždět velmi dobrá kola. Jestli to dotáhnou do konce závodu, to nevím. Pro jakýkoliv tým bude velmi těžké dokončit závod, hlavně na začátku sezóny. Pokud dojedete do cíle, budou k mání slušné body."

"Myslím, že pro malé týmy je to nejlepší šance bodovat, hlavně pro ty dva, které ve formuli 1 body ještě nezískaly."

Další článek: Lotus předpokládá, že se do formy dostane až ve třetím závodě

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00