Také Bottas přinesl Williamsu peníze, prozradil Wolff

Spolumajitel a ředitel týmu Williamsu Toto Wolff říká, že výměna Bottase za Sennu není finanční sebevraždou, protože i Fin má své sponzory.
Také Bottas přinesl Williamsu peníze, prozradil Wolff

Za Brunem Sennou stálo několik brazilských sponzorů a velkým problémem Bottase měl být nedostatek finanční podpory. To už ale neplatí.

"Finance hrají důležitou roli, takže pro nás bylo důležité mít co nejlepší komplet," cituje Wolffa Scotsman. "My jsme rádi, že má Valtteri své partnery, kteří se zavázali formuli 1 a do formule 1 ho následovali."

"Valtteri je s týmem už pár let a doposud jsme do něj investovali. Ale jsem rád, že můžu říct, že se mu daří skvěle nejen na trati, ale také mimo ni, protože jsme byli celkem úspěšní ve Finsku při zajišťování podpory. Není nepodstatná."

"Máme věrné partnery, kteří s námi příští rok zůstanou. Takže angažování Valtteriho není z obchodního pohledu harakiri."

Wolff investoval do Bottasovy kariéry osobní prostředky a tvrdí, že proto nechal rozhodování o jeho osudu na zbytku vedení týmu, aby si vyhnul střetu zájmů.

Diskuze (35) Další článek: Ferrari se kvůli Vettelovi obrátilo na FIA, ta žádný problém nevidí
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00