Také Bottas přinesl Williamsu peníze, prozradil Wolff

Spolumajitel a ředitel týmu Williamsu Toto Wolff říká, že výměna Bottase za Sennu není finanční sebevraždou, protože i Fin má své sponzory.
Také Bottas přinesl Williamsu peníze, prozradil Wolff

Za Brunem Sennou stálo několik brazilských sponzorů a velkým problémem Bottase měl být nedostatek finanční podpory. To už ale neplatí.

"Finance hrají důležitou roli, takže pro nás bylo důležité mít co nejlepší komplet," cituje Wolffa Scotsman. "My jsme rádi, že má Valtteri své partnery, kteří se zavázali formuli 1 a do formule 1 ho následovali."

"Valtteri je s týmem už pár let a doposud jsme do něj investovali. Ale jsem rád, že můžu říct, že se mu daří skvěle nejen na trati, ale také mimo ni, protože jsme byli celkem úspěšní ve Finsku při zajišťování podpory. Není nepodstatná."

"Máme věrné partnery, kteří s námi příští rok zůstanou. Takže angažování Valtteriho není z obchodního pohledu harakiri."

Wolff investoval do Bottasovy kariéry osobní prostředky a tvrdí, že proto nechal rozhodování o jeho osudu na zbytku vedení týmu, aby si vyhnul střetu zájmů.

Další článek: Ferrari se kvůli Vettelovi obrátilo na FIA, ta žádný problém nevidí

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.