Tak přeci jen. Peugeoty dostanou ve WEC zadní křídla | Foto: Peugeot

Foto: Peugeot

Tak přeci jen. Peugeoty dostanou ve WEC zadní křídla

S unikátním designem závodního speciálu bez zadního přítlačného křídla od prvopočátku působili jako zjevení a ve vlastní originální koncept vkládali velkou důvěru. Výsledky na závodních tratích však inženýry Peugeot Sport donutily přemýšlet o změně. A ta přijde. Peugeot už pro příští sezonu vytrvalostního mistrovství světa WEC chystá řadu úprav v oblasti aerodynamiky. Tu největší poznáte na první pohled.

Zatím jediné třetí místo, které pro Peugeot letos v Monze získali Mikkel Jensen, Paul di Resta a Jean-Éric Vergne. Kromě toho řada umístění v druhé polovině první desítky. To je pro tovární stáj, jejíž nejvyšší ambicí je vítězství v Le Mans, za rok a půl působení v nejvyšší třídě WEC žalostně málo.

U Peugeotu proto chystají aplikaci velkého aerodynamického balíčku, jehož příprava ovšem neprobíhala zcela bez komplikací. U speciálů postavených podle regulí LMH (nikoliv LMDh) je možné během jejich životního cyklu využít až pěti vývojových „žolíků“ (úpravy v oblasti spolehlivosti a bezpečnosti jsou z tohoto limitu vyňaty). Kromě využití „žolíka“ je nutný souhlas ze strany FIA, protože jakýkoliv upgrade může mít dodatečný vliv na vypočítávání balančního systému Balance of Performance pro jednotlivé závody WEC.

Jak se ale zdá, tak Mezinárodní automobilová federace došla v jednáních s Peugeotem ke shodě a francouzská stáj bude moci balíček vylepšení nasadit. Jeho aplikace by měla speciály 9X8 po vizuální stránce zásadně proměnit, největší viditelnou změnou má být osazení vozů zadními přítlačnými křídly.

Ještě letos během závodů formule E v Berlíně sice pilot Peugeotu Nico Müller pro F1sport uvedl, že přítlak je možné generovat mnoha jinými způsoby (což samozřejmě nelze rozporovat), nicméně zdá se, že Peugeoty ho stále na konkrétních tratích nedokázaly generovat odpovídající množství. Zadní křídlo snad tento problém vyřeší.

Podle informací webu dailysportscar.com by mělo testování upraveného Peugeotu odstartovat v prosinci.

Doporučujeme

Články odjinud