Tak dobrý výkon prý Button už dlouho nepodal

To však jen podtrhuje pokračující patálie McLarenu. Do první desítky se mu podařilo dostat pouze jeden vůz, který navíc ve třetí části kvalifikace nezajel žádný čas.
Tak dobrý výkon prý Button už dlouho nepodal

Tým z Wokingu si uvědomuje, že vítězství v závodech jsou momentálně mimo hru. Nürburgring ovšem přinesl jistá specifika, která vznesla několik nezodpovězených otázek ohledně chování pneumatik v závodě. Z tohoto důvodu se Jenson Button, který se dokázal probojovat do třetího kvalifikačního dějství, rozhodl nezajet žádný měřený čas a mít díky tomu volný výběr pneu pro závod. Zkušený Brit i přes na McLaren nepříliš lichotivou pozici neztrácí optimismus.

"Náš čas z druhé části kvalifikace je v současnosti zřejmě maximem, které můžeme předvést. Popravdě to bylo jedno z mých vůbec nejlepších kol za dlouhou dobu. Nemyslím si, že jsem měl rezervy, takže se svým výkonem jsem spokojen. 

Co se týče třetí části kvalifikace ze strategického hlediska, bylo vskutku těžké zvolit správnou taktiku. Jaké pneu vybrat - střední, měkké, nebo snad vůbec nevyjíždět na trať? Srdce mi říkalo, že bychom to měli zkusit a zajet nějaký čas, ale hlava byla proti a tušila, že by to nebyl dobrý krok. 

Naše rychlost naznačovala, že zajetí času by se nám vyplatilo, kdybychom se dokázali s měkkými pneumatikami kvalifikovat na šestém místě, a nejspíš by se to mohlo podařit (ostatně Ferrari vsadilo na střední směs - pozn. redakce). Nakonec jsme se ale rozhodli zůstat v garáži a s Nicem Hülkenbergem jsme tak hráli hru na kočku a myš. 

Start z deváté pozice koneckonců není tak zlý. Budu na čisté straně roštu a můžu si vybrat, jakou zvolím směs. Bude zajímavé sledovat, jak se v úvodní části závodu budou chovat střední pneumatiky, ale řekl bych, že jsme se dostali do nejlepší možné pozice," zhodnotil své šance Button.

Buttonův kolega Sergio Pérez byl po kvalifikaci o poznání zasmušilejší. Celý víkend se pere s nastavením, a z toho vycházející nespokojenost s vozem vyústila pouze ve třinácté místo na roštu. 

"Nemáme za sebou zrovna povedený den. Třináctá pozice není zrovna to, v co jsem doufal. Jenson zajel skvělý čas. Celý víkend se mu nedokážu přiblížit, zvláště pak dnes, kdy to vypadalo, že jsme se vydali poněkud špatným směrem. Ráno jsme na voze zaznamenali pár problémů a vrátili se ke staršímu nastavení. 

Možná jsme to ale trochu přehnali, auto bylo nedotáčivé a gumy nešly zahřát. Bylo to obtížné odpoledne, ale zítra bychom měli být lepší. Dnes se mi nepodařilo využít potenciál vozu. Bude zajímavé sledovat, jak se pneumatiky budou chovat v závodě," řekl Pérez.

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh obhajuje taktiku z Q3 s tím, že soupeři na měkčích pneumatikách by měli do boxů zajet o poznání dříve. Tím by pro Buttona měla vzniknout nezanedbatelná výhoda.

Další článek: Pole position na Nürburgringu vybojoval Hamilton

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10