Tak dobrý výkon prý Button už dlouho nepodal

To však jen podtrhuje pokračující patálie McLarenu. Do první desítky se mu podařilo dostat pouze jeden vůz, který navíc ve třetí části kvalifikace nezajel žádný čas.
Tak dobrý výkon prý Button už dlouho nepodal

Tým z Wokingu si uvědomuje, že vítězství v závodech jsou momentálně mimo hru. Nürburgring ovšem přinesl jistá specifika, která vznesla několik nezodpovězených otázek ohledně chování pneumatik v závodě. Z tohoto důvodu se Jenson Button, který se dokázal probojovat do třetího kvalifikačního dějství, rozhodl nezajet žádný měřený čas a mít díky tomu volný výběr pneu pro závod. Zkušený Brit i přes na McLaren nepříliš lichotivou pozici neztrácí optimismus.

"Náš čas z druhé části kvalifikace je v současnosti zřejmě maximem, které můžeme předvést. Popravdě to bylo jedno z mých vůbec nejlepších kol za dlouhou dobu. Nemyslím si, že jsem měl rezervy, takže se svým výkonem jsem spokojen. 

Co se týče třetí části kvalifikace ze strategického hlediska, bylo vskutku těžké zvolit správnou taktiku. Jaké pneu vybrat - střední, měkké, nebo snad vůbec nevyjíždět na trať? Srdce mi říkalo, že bychom to měli zkusit a zajet nějaký čas, ale hlava byla proti a tušila, že by to nebyl dobrý krok. 

Naše rychlost naznačovala, že zajetí času by se nám vyplatilo, kdybychom se dokázali s měkkými pneumatikami kvalifikovat na šestém místě, a nejspíš by se to mohlo podařit (ostatně Ferrari vsadilo na střední směs - pozn. redakce). Nakonec jsme se ale rozhodli zůstat v garáži a s Nicem Hülkenbergem jsme tak hráli hru na kočku a myš. 

Start z deváté pozice koneckonců není tak zlý. Budu na čisté straně roštu a můžu si vybrat, jakou zvolím směs. Bude zajímavé sledovat, jak se v úvodní části závodu budou chovat střední pneumatiky, ale řekl bych, že jsme se dostali do nejlepší možné pozice," zhodnotil své šance Button.

Buttonův kolega Sergio Pérez byl po kvalifikaci o poznání zasmušilejší. Celý víkend se pere s nastavením, a z toho vycházející nespokojenost s vozem vyústila pouze ve třinácté místo na roštu. 

"Nemáme za sebou zrovna povedený den. Třináctá pozice není zrovna to, v co jsem doufal. Jenson zajel skvělý čas. Celý víkend se mu nedokážu přiblížit, zvláště pak dnes, kdy to vypadalo, že jsme se vydali poněkud špatným směrem. Ráno jsme na voze zaznamenali pár problémů a vrátili se ke staršímu nastavení. 

Možná jsme to ale trochu přehnali, auto bylo nedotáčivé a gumy nešly zahřát. Bylo to obtížné odpoledne, ale zítra bychom měli být lepší. Dnes se mi nepodařilo využít potenciál vozu. Bude zajímavé sledovat, jak se pneumatiky budou chovat v závodě," řekl Pérez.

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh obhajuje taktiku z Q3 s tím, že soupeři na měkčích pneumatikách by měli do boxů zajet o poznání dříve. Tím by pro Buttona měla vzniknout nezanedbatelná výhoda.

Další článek: Pole position na Nürburgringu vybojoval Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.