Tak dobré hodnocení vozu jsme od jezdců neslyšeli roky, říká Lotus

Lotus E20 se v Jerezu předvedl ve velmi dobrém světle a v Enstonu mají pocit, že postavili o poznání lepší auto než v minulých letech.
Tak dobré hodnocení vozu jsme od jezdců neslyšeli roky, říká Lotus

Romain Grosjean sice zajel v Jerezu nejlepší čas ze všech jezdců v letošních vozech, to ale vzhledem k povaze testů nemusí mít vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Pro Lotus je daleko důležitější jeho interní hodnocení.

"Nejpovzbudivějším aspektem tohoto týdne je zpětná vazba od jezdců," hodnotil technický ředitel James Allison. "Jejich komentáře byly plné povzbudivých prohlášení, včetně chvály velmi stabilní zádě vozu, dobré trakce a dobrého vyvážení."

"Takhle pozitivní komentáře jsme neslyšeli několik sezón. Dokonce i když budeme ignorovat časy na kolo, komentáře jezdců nás těší a jsou nejlepší indikací toho, jestli jsme odvedli dobrou práci."

E20 jezdila v Jerezu nejen rychle, ale také spolehlivě. Vůz trpěl jen menší ztrátou chladící kapaliny a inženýři týmu jsou přesvědčeni, že už mají řešení.

"Byl to pro nás velmi pozitivní test," uvedl šéf týmu Eric Boullier. "Kimi a Romain odvedli ve voze skvělou práci. E20 byla okamžitě spolehlivá. V Jerezu jsme se nehonili za rychlými časy, ale samozřejmě je vždy dobré mít rychlost."

"Samozřejmě jsme ale teprve na začátku, Melbourne je až za měsíc a teprve tam uvidíme, jak na tom jsme. E20 vypadá na trati dobře, má hezké tvary a je dobře postavená, za což si všichni v Enstonu zaslouží uznání."

Další článek: Výstavba Okruhu Amerik je pozadu, stavaři doufají v dobré počasí

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.