Tak dobré hodnocení vozu jsme od jezdců neslyšeli roky, říká Lotus

Lotus E20 se v Jerezu předvedl ve velmi dobrém světle a v Enstonu mají pocit, že postavili o poznání lepší auto než v minulých letech.
Tak dobré hodnocení vozu jsme od jezdců neslyšeli roky, říká Lotus

Romain Grosjean sice zajel v Jerezu nejlepší čas ze všech jezdců v letošních vozech, to ale vzhledem k povaze testů nemusí mít vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Pro Lotus je daleko důležitější jeho interní hodnocení.

"Nejpovzbudivějším aspektem tohoto týdne je zpětná vazba od jezdců," hodnotil technický ředitel James Allison. "Jejich komentáře byly plné povzbudivých prohlášení, včetně chvály velmi stabilní zádě vozu, dobré trakce a dobrého vyvážení."

"Takhle pozitivní komentáře jsme neslyšeli několik sezón. Dokonce i když budeme ignorovat časy na kolo, komentáře jezdců nás těší a jsou nejlepší indikací toho, jestli jsme odvedli dobrou práci."

E20 jezdila v Jerezu nejen rychle, ale také spolehlivě. Vůz trpěl jen menší ztrátou chladící kapaliny a inženýři týmu jsou přesvědčeni, že už mají řešení.

"Byl to pro nás velmi pozitivní test," uvedl šéf týmu Eric Boullier. "Kimi a Romain odvedli ve voze skvělou práci. E20 byla okamžitě spolehlivá. V Jerezu jsme se nehonili za rychlými časy, ale samozřejmě je vždy dobré mít rychlost."

"Samozřejmě jsme ale teprve na začátku, Melbourne je až za měsíc a teprve tam uvidíme, jak na tom jsme. E20 vypadá na trati dobře, má hezké tvary a je dobře postavená, za což si všichni v Enstonu zaslouží uznání."

Další článek: Výstavba Okruhu Amerik je pozadu, stavaři doufají v dobré počasí

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10