Tajný barcelonský test Mercedesu bude prošetřovat FIA

Údajné porušení zákazu testování v průběhu sezony, kterého se Mercedes dopustil po skončení Velké ceny Španělska, bude prošetřovat Mezinárodní tribunál FIA.
Tajný barcelonský test Mercedesu bude prošetřovat FIA

Po skončení Velké ceny Monaka strávili stewardi víc jak tři hodiny zavření v kanceláři, kde projednávali, jak dál postupovat ohledně stížností podaných Red Bullem a Ferrari na tajný test Mercedesu a Pirelli.  Nakonec vydali prohlášení, ve kterém veřejnosti sdělili, že připravili podrobnou zprávu, kterou předají Mezinárodní automobilové federaci.

"Po vyslechnutí a sesbírání všech informací stewardi napíšou zprávu pro FIA, která možná celou věc předá Mezinárodnímu tribunálu," píše se v oficiálním prohlášení.

Soupeřům nejvíc vadí, že Mercedes mohl k testům využít letošní vůz a že se mu do rukou dostaly i pozměněné pneumatiky, které by Pirelli chtělo nasadit v Kanadě. Tým se základnou v Brackley se však hájí, že ke všemu měl povolení od FIA.

V paddocku formule 1 se teď začíná spekulovat, do jaké míry Mercedesu „tajný“ test pomohl, když Rosberg dokázal s přehledem vyhrát závod v Monte Carlu. Ozývají se dokonce i hlasy, které míní, že by výsledky závodu měly být změněny. "Byl bych velmi zklamaný, kdyby se dnešní výsledky jakýmkoliv způsobem měnily," reagoval šéf stáje Ross Brawn. "Myslím, že to byl skvělý den pro motorsport i pro náš tým."

Podrobnější informace k barcelonskému testování se můžete dočíst zde, případně zde.

Další článek: Pérez viní Räikkönena: Nenechal mi vůbec prostor!

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00