Tajnůstkář Sainz. Nehodu v Jerezu nepotvrdil, ani nevyvrátil

Média, která se věnují formuli 1, spekulují o údajné nehodě Španěla Carlose Sainze se starším vozem Ferrari při testování pro Pirelli ve španělském Jerezu. Sám pilot Scuderie je v tomto ohledu skoupý na slovo.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Tajnůstkář Sainz. Nehodu v Jerezu nepotvrdil, ani nevyvrátil | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Nový pilot Ferrari v Jerezu testoval prototyp nízkoprofilových pneumatik Pirelli pro nová osmnáctipalcová kola. Během testování mělo dojít k blíže nespecifikovanému incidentu, který Sainz odmítá příliš komentovat.

„Testování Pirelli je naprosto soukromé. Odpovídat na podobné otázky je pro mě proto velmi složité, protože ani nevím, co vše podle smlouvy mohu o testování sdělit,“ uvedl španělský závodník pro racefans.net.

„Pakliže se něco stalo, tak jen něco banálního. Více vám k tomu neřeknu.“

Sainz si uvědomuje, že letošní rok bude pro Ferrari přechodový

Sainz si uvědomuje, že letošní rok bude pro Ferrari přechodový

Podle oficiálních dat Pirelli absolvoval v pondělí Charles Leclerc 110 kol. V úterý se Monačan střídal za volantem se Sainzem a oba společně najezdili 85 kol.

V případě španělského závodníka se jednalo o vůbec první zkušenost s novými pneumatikami a koly pro sezonu 2022. U Sainze po testování převažují pozitivní dojmy.

„První dojmy byly v mém případě pozitivní. Stále musíme brát v úvahu, o jak mladý projekt se v případě osmnáctipalcových kol jedná. Testovalo se zatím jen velmi málo.“

Ferrari bude znovu vítězit, věří Sainz

Ferrari bude znovu vítězit, věří Sainz

„Stoprocentně jsou znát nějaké rozdíly. Na některých věcech se bude muset dále zapracovat, prvotní dojem byl ale dobrý. Samozřejmě budeme muset počkat na to, až tato kola nasadíme na monopost pro příští rok, což už bude kompletně jiné auto,“ upozornil Sainz.

Pirelli odstartovalo testování nízkoprofilových pneumatik už v minulém roce, vývojový program však pozdržela pandemie koronaviru,

Další článek: Suverénní de Vries získal na úvod sezony formule E vítězství pro Mercedes

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen