Tajná nahrávka rozhoupala židli pod sportovním šéfem Mercedesu Wolffem

Toto Wolff se ocitl v nepříjemné situaci, když se na veřejnost dostal záznam jeho soukromého rozhovoru, ve kterém kritizoval mnoho důležitých lidí. AKTUALIZOVÁNO
Tajná nahrávka rozhoupala židli pod sportovním šéfem Mercedesu Wolffem

Německý Bild informoval, že se objevil 13stránkový přepis rozhovoru mezi Wolffem a nejmenovaným bývalým šéfem týmu formule 1. Telefonický rozhovor si měl nahrát onen bývalý šéf týmu, aby mohl vydírat šéfy Mercedesu.

Problém je to hlavně pro Wolffa, protože se v rozhovoru vyjadřuje nelichotivě o šéfovi Daimleru a nadřízenému Dietrovi Zetschemu, ale kritice neušel ani šéf týmu Ross Brawn.

Wolff dále zmínil, že je spolupráce obtížná i se spolumajitelem týmu Nikim Laudou. Dalším tématem byly detaily Wolffovy majetkové účasti ve Williamsu a těžkostem, které přináší balancování mezi tímto týmem a Mercedesem.

Nelichotivé poznámky ale mířily také mimo jeho okolí, posměšky adresoval Red Bullu a jeho spolumajiteli Dietrichu Mateschitzovi, a to za angažovanost rakouské stáje v kauze nelegálního testu Pirelli, za který byl Mercedes potrestán.

Aktualizace
Podle informací F1sport.cz je tím nejmenovaným bývalým šéfem týmu Colin Kolles, který naposledy stál v čele HRT. S Wolffem se přátelil a nahrál si neformální kamarádský rozhovor. Důvody, proč chtěl Wolffa vydírat, nejsou známé.

Další článek: Red Bull vyřadil z testu Webbera, Lotus Räikkönena

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.