Tajná nahrávka rozhoupala židli pod sportovním šéfem Mercedesu Wolffem

Toto Wolff se ocitl v nepříjemné situaci, když se na veřejnost dostal záznam jeho soukromého rozhovoru, ve kterém kritizoval mnoho důležitých lidí. AKTUALIZOVÁNO
Tajná nahrávka rozhoupala židli pod sportovním šéfem Mercedesu Wolffem

Německý Bild informoval, že se objevil 13stránkový přepis rozhovoru mezi Wolffem a nejmenovaným bývalým šéfem týmu formule 1. Telefonický rozhovor si měl nahrát onen bývalý šéf týmu, aby mohl vydírat šéfy Mercedesu.

Problém je to hlavně pro Wolffa, protože se v rozhovoru vyjadřuje nelichotivě o šéfovi Daimleru a nadřízenému Dietrovi Zetschemu, ale kritice neušel ani šéf týmu Ross Brawn.

Wolff dále zmínil, že je spolupráce obtížná i se spolumajitelem týmu Nikim Laudou. Dalším tématem byly detaily Wolffovy majetkové účasti ve Williamsu a těžkostem, které přináší balancování mezi tímto týmem a Mercedesem.

Nelichotivé poznámky ale mířily také mimo jeho okolí, posměšky adresoval Red Bullu a jeho spolumajiteli Dietrichu Mateschitzovi, a to za angažovanost rakouské stáje v kauze nelegálního testu Pirelli, za který byl Mercedes potrestán.

Aktualizace
Podle informací F1sport.cz je tím nejmenovaným bývalým šéfem týmu Colin Kolles, který naposledy stál v čele HRT. S Wolffem se přátelil a nahrál si neformální kamarádský rozhovor. Důvody, proč chtěl Wolffa vydírat, nejsou známé.

Další článek: Red Bull vyřadil z testu Webbera, Lotus Räikkönena

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10