Szafnauer nevěří, že bude mít Wolff u týmu Aston Martin nějakou roli

Šéf týmu formule 1 Racing Point Otmar Szafnauer pochybuje, že bude Toto Wolff zapojen do týmu, až se z něj příští rok stane Aston Martin, ačkoliv se Wolff stal jedním z jeho vlastníků.
Szafnauer nevěří, že bude mít Wolff u týmu Aston Martin nějakou roli

Aston Martin se v roce 2021 vrátí do formule 1 jako tovární tým poté, co majitel současného Racing Pointu Lawrence Stroll v lednu letošního roku koupil podíl v britské automobilce.

V dubnu pak šéf týmu Mercedes Wolff potvrdil, že koupil menší podíl v Astonu Martin. Jeho část činí 0,95 %. Wolff přesto zůstává věrný Mercedesu a řekl, že se „v brzké době nic nezmění“.

Výkonný ředitel Racing Pointu Szafnauer má z Wolffovy investice radost, ale nečeká, že by se Rakušan do chodu týmu více zapojil.

„V Mercedesu odvedl skvělou práci, ale do budoucna nevidím například jeho podíl v našem týmu. Mít podíl ve společnosti vyrábějící vozy pro běžný provoz je úplně něco jiného než mít podíl ve ztrátovém týmu formule 1,“ řekl Szafnauer pro Sky Sports.

Wolff koupil podíl v Astonu Martin

Wolff koupil podíl v Astonu Martin

Szafnauer řekl, že s Wolffem o jeho investici do Astonu Martin ještě nemluvil, ale považuje to za dobré obchodní rozhodnutí.

„Šest nebo sedm týdnů od Velké ceny Austrálie jsem s ním nemluvil. Párkrát jsem ho viděl při videohovorech, ale neptal jsem se ho na to. Ale podle toho, jak znám Tota, myslím, že udělal správně. Když se podíváte na ceny akcií a trend, byla to správná doba na koupi,“ myslí si.

„Toto je v tomto ohledu celkem chytrý. Myslím, že tím vydělal trochu peněz a nepochybuji o tom, co říká. Myslím, že má pravdu, byla to dobrá chvíle pro koupi.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Sebastian Vettel si poprvé vyzkoušel esport, v Sepangu závodil proti legendám

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.