Szafnauer nevěří, že bude mít Wolff u týmu Aston Martin nějakou roli

Šéf týmu formule 1 Racing Point Otmar Szafnauer pochybuje, že bude Toto Wolff zapojen do týmu, až se z něj příští rok stane Aston Martin, ačkoliv se Wolff stal jedním z jeho vlastníků.
Szafnauer nevěří, že bude mít Wolff u týmu Aston Martin nějakou roli

Aston Martin se v roce 2021 vrátí do formule 1 jako tovární tým poté, co majitel současného Racing Pointu Lawrence Stroll v lednu letošního roku koupil podíl v britské automobilce.

V dubnu pak šéf týmu Mercedes Wolff potvrdil, že koupil menší podíl v Astonu Martin. Jeho část činí 0,95 %. Wolff přesto zůstává věrný Mercedesu a řekl, že se „v brzké době nic nezmění“.

Výkonný ředitel Racing Pointu Szafnauer má z Wolffovy investice radost, ale nečeká, že by se Rakušan do chodu týmu více zapojil.

„V Mercedesu odvedl skvělou práci, ale do budoucna nevidím například jeho podíl v našem týmu. Mít podíl ve společnosti vyrábějící vozy pro běžný provoz je úplně něco jiného než mít podíl ve ztrátovém týmu formule 1,“ řekl Szafnauer pro Sky Sports.

Wolff koupil podíl v Astonu Martin

Wolff koupil podíl v Astonu Martin

Szafnauer řekl, že s Wolffem o jeho investici do Astonu Martin ještě nemluvil, ale považuje to za dobré obchodní rozhodnutí.

„Šest nebo sedm týdnů od Velké ceny Austrálie jsem s ním nemluvil. Párkrát jsem ho viděl při videohovorech, ale neptal jsem se ho na to. Ale podle toho, jak znám Tota, myslím, že udělal správně. Když se podíváte na ceny akcií a trend, byla to správná doba na koupi,“ myslí si.

„Toto je v tomto ohledu celkem chytrý. Myslím, že tím vydělal trochu peněz a nepochybuji o tom, co říká. Myslím, že má pravdu, byla to dobrá chvíle pro koupi.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Sebastian Vettel si poprvé vyzkoušel esport, v Sepangu závodil proti legendám

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10