Szafnauer měl šanci v létě odejít ze skomírající Force Indie

Šéf týmu Racing Point Otmar Szafnauer odmítl možnost odejít v létě letošního roku z týmu Force India, který se v té době dostal do nucené správy.
Szafnauer měl šanci v létě odejít ze skomírající Force Indie

Szafnauer byl výkonný ředitelem Force Indie v době, kdy se dostala kvůli finančním potížím do nucené správy a znovu do formule 1 vstoupila jako Racing Point Force India vlastněné konsorciem, které vedl Lawrence Stroll.

Szafnauer v novém týmu získal pozici šéfa týmu, ačkoliv nyní řekl, že měl možnost odejít z týmu v době jeho nejisté budoucnosti.

„Měl jsem další příležitosti, je ale těžké říct 'držte spolu' a pak odejít. Bylo by to velice pokrytecké,“ řekl Szafnauer.

„Rád bych byl známý jako někdo, kdo si vedl jako kapitán Sully (Chesley Sullenberger) při letu, který přistál na řece Hudson spíše než ten člověk (Francesco Schettino), který byl na lodi Costa Concordia, která se potopila ve Středozemním moři a on byl první, kdo opustil loď. To se mi nelíbí, lepší je zůstat. Nakonec to bylo správné rozhodnutí,“ dodal.

Racing Point je finančně stabilní, chce ale šetřit co nejvíc

Racing Point je finančně stabilní, chce ale šetřit co nejvíc

Force India na konci července přešla do nucené správy, o týden později byla oznámena její záchrana konsorciem Lawrence Strolla.

„S nejistotou a živobytím lidí v sázce museli udělat rozhodnutí, která pro ně byla nejlepší. S dobrými nabídkami od dalších týmů to bylo obtížné,“ dodává.

„Když vám ale lidé věří jako lídrovi a vy jste k nim po celou dobu, co jste spolupracovali, byl upřímný, mají tendenci věřit vám i v náročných situacích. Viděl jsem, že budoucnost bude lepší než minulost. Řekl jsem 'zůstaňte s námi během tohoto období nejistoty, nucené správy, a nakonec to bude lepší'. Každý si to vzal k srdci a řekl 'To je to, co uděláme'. Nemyslím, že jsme o někoho přišli. Přišli o jednoho nebo dva lidi, ale to bylo ještě před nucenou správou. Teď se vrátili! To byl výsledek,“ popisuje Szafnauer.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (5) Další článek: Webber: V rychlosti na jedno kolo se Hamilton vyrovnal Sennovi
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00