Systém pro udržování světlé výšky připravuje také Ferrari

Technická inovace Lotusu, která pomáhá udržovat stabilní světlou výšku vozu, není takovým tajemstvím, jak se mohlo na první pohled zdát.
Systém pro udržování světlé výšky připravuje také Ferrari

Když Giorgio Piola prezentoval tento týden svoji studii nového systému týmu Lotus, byla to pro veřejnost absolutní novinka. S postupem času ale vyšlo najevo, že systém pro udržování stálé světlé výšky vyvíjel Lotus už od roku 2010 a na začátku loňského roku mu ho dokonce schválila FIA jako legální.

Autosport včera prozradil, že minimálně jeden další tým už předložil FIA plány na podobný systém s cílem ho nasadit v letošní sezóně. BBC dnes uvedlo, že tímto týmem je Ferrari a že nikdo jiný s ničím podobným automobilovou federaci zatím neoslovil.

Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali v Madonně di Campiglio včera potvrdil, že maranellští inženýři o systému vědí, ale dodal, že čekají na vyjádření ze strany FIA. Pokud systém sestrojili stejně jako Lotus, musí jim ho federace také schválit.

Zkopírovat systém ale nemusí být triviální, protože detaily rozhodují o tom, jestli vyhoví všem článkům technických pravidel. Například u dvojitých difuzorů některým týmům chvíli trvalo, než přesně pochopily, kterou skulinu regulí můžou využít pro konstrukci takového řešení.

V jaké fázi práce na systému pro kontrolu udržování stabilní světlé výšky je Ferrari, zatím není zřejmé. Ale zdá se, že připravený k závodnímu nasazení zatím není.

Další článek: Dokážu bojovat s Alonsem a být rychlejší, věří Massa

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10