Systém pro udržování světlé výšky připravuje také Ferrari

Technická inovace Lotusu, která pomáhá udržovat stabilní světlou výšku vozu, není takovým tajemstvím, jak se mohlo na první pohled zdát.
Systém pro udržování světlé výšky připravuje také Ferrari

Když Giorgio Piola prezentoval tento týden svoji studii nového systému týmu Lotus, byla to pro veřejnost absolutní novinka. S postupem času ale vyšlo najevo, že systém pro udržování stálé světlé výšky vyvíjel Lotus už od roku 2010 a na začátku loňského roku mu ho dokonce schválila FIA jako legální.

Autosport včera prozradil, že minimálně jeden další tým už předložil FIA plány na podobný systém s cílem ho nasadit v letošní sezóně. BBC dnes uvedlo, že tímto týmem je Ferrari a že nikdo jiný s ničím podobným automobilovou federaci zatím neoslovil.

Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali v Madonně di Campiglio včera potvrdil, že maranellští inženýři o systému vědí, ale dodal, že čekají na vyjádření ze strany FIA. Pokud systém sestrojili stejně jako Lotus, musí jim ho federace také schválit.

Zkopírovat systém ale nemusí být triviální, protože detaily rozhodují o tom, jestli vyhoví všem článkům technických pravidel. Například u dvojitých difuzorů některým týmům chvíli trvalo, než přesně pochopily, kterou skulinu regulí můžou využít pro konstrukci takového řešení.

V jaké fázi práce na systému pro kontrolu udržování stabilní světlé výšky je Ferrari, zatím není zřejmé. Ale zdá se, že připravený k závodnímu nasazení zatím není.

Další článek: Dokážu bojovat s Alonsem a být rychlejší, věří Massa

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen