Symonds: Massa předčil očekávání Williamsu

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds připustil, že rychlost Felipeho Massy v letošní sezóně předčila všechna očekávání týmu.
Symonds: Massa předčil očekávání Williamsu

Brazilec se po osmi letech strávených u Ferrari přesunul do Williamsu. Právě změna týmu přitom podle Symondse Massovi velmi prospěla.

„Všichni jsme věděli, že Felipe je rychlý a není to tak dávno, kdy téměř vyhrál šampionát,” řekl pro britský Autosport Symonds.

„Než k nám přišel, tak jsem ho moc neznal, je to ale skvělý chlap a týmový hráč. Byl rychlejší, než jsem čekal, že bude.”

„Myslím, že je to dobrý příklad toho, že když jsou lidé ve správném prostředí, budou vzkvétat. Je teď na perfektním místě a myslím, že stejně tak i tým.”

„Dali jsme mu volnost, kterou potřeboval, a on nám to vrátil důvěryhodností, rychlostí a body.”

Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Massa se v letošní sezóně podíval na stupně vítězů třikrát, zatímco jeho týmový kolega Valtteri Bottas šestkrát. Massovy incidenty s Kamujem Kobajašim v Melbourne a Kimim Räikkönenem v Silverstone jej podle Symondse připravily o příležitost vybojovat další dobrá umístění.

„Co mohl v Austrálii udělat s tím, když do něj Kobajaši zezadu najel?” ptá se Symonds. „Jistým věcem zkrátka zabránit nemůžete.”

„Myslím, že jeho reakce na Silverstonu zabránila mnohem horší havárii, když narazil do Räikkönena - ta nehoda by se stala každému.”

„Jsem frustrovaný, když se ohlédnu a spočítám všechny ty body, které jsme mohli mít,” dodal Symonds.

Další článek: F1 riskuje závodění před prázdnými tribunami

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.