Symonds: Massa předčil očekávání Williamsu

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds připustil, že rychlost Felipeho Massy v letošní sezóně předčila všechna očekávání týmu.
Symonds: Massa předčil očekávání Williamsu

Brazilec se po osmi letech strávených u Ferrari přesunul do Williamsu. Právě změna týmu přitom podle Symondse Massovi velmi prospěla.

„Všichni jsme věděli, že Felipe je rychlý a není to tak dávno, kdy téměř vyhrál šampionát,” řekl pro britský Autosport Symonds.

„Než k nám přišel, tak jsem ho moc neznal, je to ale skvělý chlap a týmový hráč. Byl rychlejší, než jsem čekal, že bude.”

„Myslím, že je to dobrý příklad toho, že když jsou lidé ve správném prostředí, budou vzkvétat. Je teď na perfektním místě a myslím, že stejně tak i tým.”

„Dali jsme mu volnost, kterou potřeboval, a on nám to vrátil důvěryhodností, rychlostí a body.”

Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Už je to zase starý dobrý Massa, chválí Smedley

Massa se v letošní sezóně podíval na stupně vítězů třikrát, zatímco jeho týmový kolega Valtteri Bottas šestkrát. Massovy incidenty s Kamujem Kobajašim v Melbourne a Kimim Räikkönenem v Silverstone jej podle Symondse připravily o příležitost vybojovat další dobrá umístění.

„Co mohl v Austrálii udělat s tím, když do něj Kobajaši zezadu najel?” ptá se Symonds. „Jistým věcem zkrátka zabránit nemůžete.”

„Myslím, že jeho reakce na Silverstonu zabránila mnohem horší havárii, když narazil do Räikkönena - ta nehoda by se stala každému.”

„Jsem frustrovaný, když se ohlédnu a spočítám všechny ty body, které jsme mohli mít,” dodal Symonds.

Další článek: F1 riskuje závodění před prázdnými tribunami

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10