Symonds: Marussia přežije i bez Ecclestonovy podpory

Technický ředitel Marussie Pat Symonds přiznává, že je finanční situace jeho týmu obtížná, je ale přesvědčený, že není nezvládnutelná.
Symonds: Marussia přežije i bez Ecclestonovy podpory

Ecclestone už nechce dávat zvlášť peníze novějším týmům, jako tomu bylo v posledních třech letech, a chce zůstat u tradičního přerozdělování pro prvních deset v šampionátu konstruktérů.

"Ve formuli 1 je to teď opravdu těžké," řekl Symonds pro Sky Sports. "Skutečnost je taková, že mimo první čtyři týmy mají všichni nějaké finanční problémy. A dokonce i v první čtyřce máte Mercedes, který sice nemá finanční problémy, ale mají jiné starosti, aby neskončili jako Honda a Toyota."

Marussia skončila v posledních třech letech vždy mimo první desítku, a tak musí počítat s tím, že jí poklesnou příjmy. Je to pro ni těžká rána, ale Symonds říká, že ji ruský tým přežije.

"Všichni mají obavy," pokračoval. "Ale rozdíly mezi těmi, kdo mají a kdo nemají, je obrovský a nezlepšuje se to. Podle poslední Concordské dohody nové týmy včetně Marussie dostávaly od FOM (Formula One Management) nějaké peníze."

"Nebylo to moc, ale byla to významná část našeho rozpočtu, protože jsme měli tak malý rozpočet. A když tohle odstraníte, opravdu to bolí. Mám opravdu rád lidi, kteří tu jsou. Jsou to závodníci, zvlášť John (Booth - šéf týmu) a Graeme (Lowdon - prezident týmu), jsou ze stejného těsta jako Frank Williams. Oni tenhle tým nepustí."

"Takže přežijeme a skvělé na nás je, že jsme malí, takže pokud to někdy bude těžké, můžeme se trochu uskromnit. A pokud dostaneme víc peněz, použijeme je rozumně, protože nejsme zvyklí mít hodně peněz."

Další článek: Marko mi do vedení týmu nezasahuje, tvrdí Horner

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.