Symonds: Marussia přežije i bez Ecclestonovy podpory

Technický ředitel Marussie Pat Symonds přiznává, že je finanční situace jeho týmu obtížná, je ale přesvědčený, že není nezvládnutelná.
Symonds: Marussia přežije i bez Ecclestonovy podpory

Ecclestone už nechce dávat zvlášť peníze novějším týmům, jako tomu bylo v posledních třech letech, a chce zůstat u tradičního přerozdělování pro prvních deset v šampionátu konstruktérů.

"Ve formuli 1 je to teď opravdu těžké," řekl Symonds pro Sky Sports. "Skutečnost je taková, že mimo první čtyři týmy mají všichni nějaké finanční problémy. A dokonce i v první čtyřce máte Mercedes, který sice nemá finanční problémy, ale mají jiné starosti, aby neskončili jako Honda a Toyota."

Marussia skončila v posledních třech letech vždy mimo první desítku, a tak musí počítat s tím, že jí poklesnou příjmy. Je to pro ni těžká rána, ale Symonds říká, že ji ruský tým přežije.

"Všichni mají obavy," pokračoval. "Ale rozdíly mezi těmi, kdo mají a kdo nemají, je obrovský a nezlepšuje se to. Podle poslední Concordské dohody nové týmy včetně Marussie dostávaly od FOM (Formula One Management) nějaké peníze."

"Nebylo to moc, ale byla to významná část našeho rozpočtu, protože jsme měli tak malý rozpočet. A když tohle odstraníte, opravdu to bolí. Mám opravdu rád lidi, kteří tu jsou. Jsou to závodníci, zvlášť John (Booth - šéf týmu) a Graeme (Lowdon - prezident týmu), jsou ze stejného těsta jako Frank Williams. Oni tenhle tým nepustí."

"Takže přežijeme a skvělé na nás je, že jsme malí, takže pokud to někdy bude těžké, můžeme se trochu uskromnit. A pokud dostaneme víc peněz, použijeme je rozumně, protože nejsme zvyklí mít hodně peněz."

Další článek: Marko mi do vedení týmu nezasahuje, tvrdí Horner