Symonds: F1 potřebuje týmy jako je Manor

Technický šéf Williamsu Pat Symonds si myslí, že formule 1 potřebuje malé týmy podobné Manoru. Ten vzniká z Marussie, která spadla vloni do konkurzu. Nyní ale dává dohromady vůz podle současných pravidel a v Austrálii by měla být na startu.
Symonds: F1 potřebuje týmy jako je Manor

„Jsem opravdu rád, že je vidím jet do Melbourne,“ říká pro Autosport Symonds. „Myslím, že potřebujeme týmy jako je tento. V roce 1981 jsem začínal v malém týmu s názvem Toleman. Bylo nás tam 20 a pořádně jsme nerozuměli tomu, co děláme, ale z týmu se stal později Benetton, z něj pak Renault a nakonec dnešní Lotus.“

Symonds zná nejen zmíněné týmy, ale také Marussii, kde působil jako konzultant. „Pracoval jsem s těmi kluky krátce a mám k ním velký respekt za to, co se snaží dělat. Jsou otevření a ze staré závodnické školy. Chtějí závodit, nemají zájem o politiku.“ 

Další článek: Hartstein označuje Alonsovo rozhodnutí za vítězství pro F1

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.