Symonds: Boullier se plete, Williams je opravdu třetím nejlepším vozem

Pat Symonds si myslí, že Williams má v současné době třetí nejlepší vůz, takže jeho ambice na třetí místo jsou zcela oprávněné.
Symonds: Boullier se plete, Williams je opravdu třetím nejlepším vozem

„Cílem je postavit vůz, který funguje dobře na všech 19 okruzích, ale to se nepovedlo dobře nikomu, ani Mercedesu,“ říká Symonds v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

Symonds reaguje na slova Erica Boulliera, který říká, že Williams je dobrý jen na některých tratích. 

„Myslím, že je to spíše zbožné přání Erica. Nechápejte mě špatně, uznávám rozdíly pro nás na místech, jako bylo Rakousko. Přesto věřím, že máme třetí nejrychlejší vůz a pokud ho budeme správně vyvíjet a používat, budeme třetí na většině okruhů.“ 

„Letos je to velmi vyrovnané, nikdo nic neřekne kromě toho, že Mercedes je nejlepší auto. Podle mého názoru je druhý Red Bull a pak tu máme Ferrari, Force Indii, McLaren a Williams. Je to hodně těsná skupina, ale my teď podle všeho máme třetí nejlepší auto.“ 

Podle Symondse je důležité mít nejen silné auto, ale také efektivně využít jeho potenciál a vyhnout se chybám.

„Rozdíl mezi konečným třetím a šestým místem může být velmi těsný. Pokud jsme třetí nejlepší tým, měli bychom skončit v šampionátu třetí. Ale v roce 2005 (Symonds působil tehdy u Renaultu) jsme s Fernandem Alonsem vyhráli šampionát, i když měl McLaren lepší vůz. Byli jsme lepší tým a vyhráli jsme závoděním,“ dodává Symonds. 

Diskuze (19) Další článek: Technika v Německu a Maďarsku: Novinky nejen Ferrari a Williamsu