Svým posledním závodem Schumacher zklamal Ferrari

Prezidentu Ferrari Lucovi di Montezemolovi se nelíbí, jak snadno se Sebastianu Vettelovi podařilo v Interlagosu předjet některé jezdce.
Svým posledním závodem Schumacher zklamal Ferrari

Vettel se v rozhodujícím závodě sezóny propadl v prvním kole na poslední pozici po kolizi s Brunem Sennou. Aby získal titul, musel se probít znovu vpřed na bodovaná místa, což se mu podařilo.

Ferrari, kterému v důsledku toho zůstalo v šampionátu s Fernandem Alonsem druhé místo, se domnívá, že se německý závodník dostal přes některé soupeře až příliš snadno, především před krajana z Mercedesu.

"Od Michaela Schumachera jsem očekával trochu jiný poslední závod, protože je jezdcem s vazbami na Ferrari prostřednictvím výjimečných chvil a máme k němu blízko," řekl na téma snadnosti Vettelova předjíždění Montezemolo.

"Co se týče ostatních, nechci to nijak dál komentovat, kromě zdůraznění skutečnosti, že jsme v minulosti byli velmi kritizováni za hraní rozumné, nutné, správné a otevřené týmové hry."

"Vždy jsem svým jezdcům říkal, že nezávodí pro sebe, ale pro Ferrari. Jsme jeden tým, můžete to vidět při zastávkách v boxech a na trati. Jedna z věcí, které si nejvíce cením na Felipovi, je, že je týmový hráč, a vím, že Fernando také."

"Byli jsme kritizováni za to, jak tyto týmové hry provozujeme, ale je na veřejnosti a divácích, aby to posoudili. Nechci vyvolávat zbytečné kontroverze, hledíme vpřed a každý si udělá svůj vlastní názor. Ferrari si vždy cenilo týmové hry a sportu."

Další článek: Cílem Mercedesu je vyhrávat s Hamiltonem už příští rok

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.