Svůj zdravotní stav Räikkönen vyhodnotí až během pátečních tréninků

Bolesti zad, které finského mistra světa trápily během Velké ceny Singapuru, postupně odeznívají. Na konečný verdikt ohledně Icemanovy účasti v nadcházejícím závodě je ale ještě příliš brzy.
Svůj zdravotní stav Räikkönen vyhodnotí až během pátečních tréninků

Räikkönen si v Singapuru prožil rozporuplný víkend. Na jeho začátku si finský pilot nejprve obnovil dvanáct let staré zranění v oblasti zad, které se v sobotu podepsalo na nevýrazném kvalifikačním výsledku, aby si následně v neděli odpoledne dojel po bezchybném výkonu pro skvělé třetí místo.

Nyní, zdá se, bolesti zad polevují, na potvrzení Räikönenovy účasti ve Velké ceně Koreje si však budeme muset ještě chvíli počkat.

“Je to lepší, než to bylo v sobotu v Singapuru, kdy jsem se necítil příliš dobře. Důležité ale bylo, že jsem byl schopen závodit a že jsme odvedli dobrou práci, když jsme skončili na pódiu,“ podotýká Fin a dodává: “Není to poprvé, co jsem měl problém, jelikož mám se svými zády potíže už dlouhou dobu. Jak na tom jsem, to samozřejmě uvidíme, až vyjedu v pátek v Koreji na trať.“

A jaké že cíle si pro nadcházející Velkou cenu Koreje pilot Lotusu stanovil (tedy za předpokladu, že bude fit)? “Hlavním cílem je mít celkově lepší víkend ve srovnání s tím, co jsme viděli v Singapuru. Bylo jasné, že jsme neměli úplně tu nejlepší kvalifikaci. Start z první desítky učiní věci jednoduššími,“ je si dobře vědom Fin.  

Další článek: GP Singapuru: Co se neslo éterem během závodu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.