Svoji šanci během testu v Abú Zabí dostane také Luiz Razia

Brazilcovi dá možnost předvést svůj jezdecký um tým Lotus, pro jehož dceřinou stáj závodil Razia v letošním šampionátu formule GP2.
Svoji šanci během testu v Abú Zabí dostane také Luiz Razia

Včera jsme vás informovali, že Lotus posadí do svého vozu během testu mladých jezdců v Abú Zabí, který je na programu 15. - 17. listopadu Američana Alexandra Rossiho. Dalším jezdcem, který usedne do žluto-zeleného monopostu, je Luiz Razia.

"Luiz je klíčovým hráčem v sezoně 2011 tím, že napomohl k růstu našeho týmu v GP2 od nuly, když byla na konci roku 2010 jen prázdná továrna, až po konečné šesté místo, které jsme dosáhli v našem prvním šampionátu," chválil Raziu šéf týmu Raid Asmat.

"Po celou sezonu byl také zapojen do operací týkajících se F1 jak na trati, kde se zúčastnil prvního volného tréninku v Číně a odvedl velmi solidní práci, tak při zasedání na brífincích s inženýry na nejrůznějších závodech," dodal.

Razia si svým letošním výkonem vysloužil kromě testu monopostu formule 1 také účast ve finále série GP2. Společně s Rossim usedne do vozu týmu Caterham Air Asia, jenž vlastní Tonny Fernandes. V hlavní části sezony skončil na solidním dvanáctém místě a připsal si dvě umístění na stupních vítězů.  

"Věřím, že toto je potvrzení veškerého dobrého pokroku, který jsme tento rok udělali, a já jsem velmi potěšen, že budu s týmem opět spolupracovat. Test v F1 je pro mě velký úděl - je to celý den za volantem, takže budu schopný si z toho spoustu odnést a doufám, že týmu poskytnu dobrou zpětnou vazbu. Před sezonou 2012 toho mají hodně co otestovat a já se opravdu těším na to, že do toho budu zapojen," řekl Razia.

Další článek: Red Bull jede do Abú Zabí navázat na úspěšnou sérii z let minulých

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen