Světová rada schválila změny pravidel týkající se pneumatik

Jak FIA avizovala, tak také udělala, dnes aktualizovaná pravidla už obsahují potřebné nové formulace, které vyplynuly z událostí posledních dní.
Světová rada schválila změny pravidel týkající se pneumatik

Článek 12.6.3 Technických pravidel nově uvádí, že "FIA může rozhodnout o změně specifikace (pneumatik) v průběhu šampionátu z důvodu bezpečnosti, a to bez upozornění či odkladu."

FIA tak posvětila kroky, které Pirelli připravuje, tedy změny pneumatik v Německu a Maďarsku, které byly ohlášeny už dříve tento týden.

Upravit se musel také článek 22.4 Sportovních pravidel, aby se legalizovaly změny naplánované pro silverstonský test mladíků.

V textu přibyla možnost udělat ho čtyřdenním a "jakýkoliv jezdec, který se zúčastnil více než dvou závodů formule 1, může nastoupit v tomto testu za předpokladu, že účelem bude testování pneumatik určených dodavatelem pneumatik."

Jinými slovy už je také legální nasadit do testu mladíků závodní jezdce, ale ne na běžný vývoj vozu.

Další článek: McLaren: V Silverstonu jsme u pneumatik dodrželi hodnoty předepsané Pirelli

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.