Světová rada posvětila pokračování Pirelli v příští sezóně

Pirelli se už nemusí obávat, že mu FIA neumožní dodávat pneumatiky do formule 1 i v sezóně 2014. Italský dodavatel byl oficiálně schválen.
Světová rada posvětila pokračování Pirelli v příští sezóně

V rámci nové Concordské dohody, jejíž podpis FIA dnes oznámila, je přesně specifikovaný postup pro výběr jednotného dodavatele pneumatik.

Obchodní jednání může vést držitel obchodních práv, tedy stejně jako letos Bernie Ecclestone, ale výběrové řízení bude vyhlašovat a dodavatele oficiálně nominovat FIA.

Vzhledem ke zpoždění podpisu Concordské dohody letos nastalo provizorium, které FIA dnes utnula, Světová rada motorsportu schválila pokračování Pirelli v příštím roce za podmínky, že budou splněny všechny technické a bezpečnostní standardy federace.

Další článek: FIA schválila provizorní kalendář 2014 s dvaadvaceti závody

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.