Světová ráda chce schválit úsporná opatření do konce června

FIA potvrdila, že má v plánu pomoci týmům šetřit peníze už od příští sezóny, a to prostřednictvím pravidel. Změny chce schválit během dvou týdnů.
Světová ráda chce schválit úsporná opatření do konce června

Světová rada motorsportu dnes vydala následující prohlášení: "Na základě jejich žádosti jedná FIA s týmy o omezení nákladů a jakékoliv změny technických pravidel vyplývající z dalších stropů v utrácení v oblasti šasi budou předložený Světové radě prostřednictvím faxového hlasování do 30. června. Úmyslem je pomoci všem týmům účastnit se šampionátu férovým způsobem za rovnocenných podmínek."

Z této zprávy vyplývá především to, že FIA chce využít možnost změnit pravidla jen s většinovým souhlasem týmů. Od července by s úpravami regulí už musely souhlasit všechny stáje, a to by mohl být problém, protože proti federací řízeným úsporám stojí Red Bull.

Další informací je, že se FIA zřejmě skutečně vydá cestou dílčích omezení po vzoru Dohody o omezení zdrojů (RRA), a nikoliv globálního rozpočtového stropu.

Federace dodala, že také vede "konstruktivní" jednání s držitelem obchodních práv o nové Concordské dohodě s úmyslem uzavřít ho během následujících týdnů. Jelikož tato dohoda určí základní finanční rámec a podmínky pro soutěžení ve formuli 1 v letech 2013 až 2020, FIA odsunula konečný termín pro podávání přihlášek do příštího ročníku na 30. září.

Další článek: Maldonado: Williams je pořád rychlý, ale nevychází nám to jako ve Španělsku

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10