Svět motorsportu uspořádá aukci. K dostání je i poslední vůz Toyoty ve F1

Svět motorsportu uspořádá v červnu aukci na pomoc v boji s koronavirem. Zatím nejzajímavějším kouskem bude poslední vůz Toyoty ve F1.

Aukční síň RM Sotheby uspořádá aukci #RaceAgainstCovid za pomoci Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce. FIA již organizaci věnovala 1 milion eur.

Zatím nejzajímavějším kouskem v aukci bude vůz TF109-01, který byl na začátku sezóny 2009 testován Jarnem Trullim a Timem Glockem. Sesterské vozy tohoto šasi získaly pět pódií a pole position a Toyota skončila pátá v Poháru konstruktérů. Poté ale z F1 odešla. 

Vůz najdete v galerii. Kupec dostane vůz i s převodovkou a motorem, ale bude vypadat poněkud jinak, než na obrázcích v galerii. Dané šasi totiž používalo Pirelli pro testy pneumatik. Jezdil v něm Nick Heidfeld, Pedro de la Rosa, Luca di Grassi a Romain Grosjean. Vůz dostal pro testy nové černé zbarvení s logy italského výrobce, jak ho vidíte na videu níže.

K dalším položkám v aukci patří helma a kombinéza Damona Hilla z GP Austrálie 1995, kombinéza mnohonásobného vítěze 24 hodin Le Mans Toma Kristensena z jeho posledního závodu pro Audi ve WEC na Interlagosu v roce 2014. 

Ferrari poskytlo overaly Vettela a Leclerca z loňské sezóny a den strávený v simulátoru Ferrari v Maranellu. Mercedes poskytl overaly a další předměty Hamiltona a Bottase.

Další předměty budou oznámeny v dalších dnech. Aukce na rmsothebys.com začne 15. června a potrvá týden. 

Další článek: Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.