Svět F1 počítá 196 dní bez závodů. Přestávky byly ale i delší

Globální pandemie nového koronaviru zastavila většinu sportovních událostí. Stále není jasné, kdy začne letošní sezóna mistrovství světa formule 1. Zatím se zdá, že letošní zimní přestávka bude šestá nejdelší v historii a nejdelší za více než padesát let.

GP Itálie 1950 – GP Švýcarska 1951 (266 dnů)

Dosud nejdelší přestávka mezi dvěma závody formule 1 byla hned po první sezóně, ve které šampionát F1 získal status mistrovství světa. 3. září 1950 stvrdil Giuseppe Farina vítězstvím ve Velké ceně Itálie na Monze titul.

Jako úřadující mistr světa přitom do následující sezóny v roce 1951 vstoupil až o téměř devět měsíců později – 27. května ve švýcarském Bremgartenu. Závod nicméně vyhrál pozdější mistr světa Juan Manuel Fangio.

Ačkoliv sezóna oficiálně začala až na konci května, uskutečnilo se ještě před jejím startem sedm závodů, které se ale do jejího hodnocení nezapočítávaly.

Další článek: Vývoj vozů pro rok 2022 se zřejmě částečně zmrazí

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.