Své místo jsem před tribunálem neriskoval, říká Brawn

Ross Brawn je přesvědčený, že i kdyby Mercedes dostal od FIA větší trest, zůstal by šéfem týmu, automobilka by se ho nezbavila.
Své místo jsem před tribunálem neriskoval, říká Brawn

Za porušení pravidel při testu s Pirelli dostal Mercedes poměrně lehký trest, nesmí nastoupit do testu mladých talentů a byl napomenut. Podle Brawna ale zřejmě nehrozilo, že by výsledek disciplinárního řízení měl dopady na organizační strukturu týmu. Mercedes neuvažoval, že by v případě těžkého trestu padaly hlavy.

"Abych byl upřímný, ani se o tom nediskutovalo, takže se situace nezměnila," řekl ke své pozici pro Sky Sports. "Nikdy nevíte, co by se bývalo mohlo stát, kdyby byl výsledek u tribunálu jiný, a já jsem zaměstnanec a člen týmu, takže se věci můžou změnit."

"Ale představenstvo nás v tomto velmi podpořilo. Pro ně bylo také velmi důležité, že byla uznána dobrá víra. Podporovali nás a znali všechna fakta, která za tím stála. Nemohl jsem po nich chtít větší podporu."

Pro Mercedes i samotného Brawna bylo klíčové, že FIA týmu přiznala konání v dobré víře. Podle tribunálu tak porušil pravidla nezáměrně.

"Myslím, že to bylo velmi důležité. Na ten incident tu bylo mnoho různých názorů a myslím, že to pro Mercedes jako společnost a pro mě osobně bylo kritické."

"Formule 1 je velmi, velmi soutěživý byznys, a my to víme, ale jednání v dobré víře pro mě bylo velmi důležitým závěrem, a proto jsem chtěl a nakonec i prezentoval všechna fakta nezávislému tribunálu, aby vyšlo najevo, co se stalo, aby mohl být vynesen rozsudek."

Podle neověřených informací měl Mercedes možnost se tribunálu vyhnout mimosoudní dohodou, kterou domluvil Lauda, ale Toto Wolff a Ross Brawn ji odmítli s tím, že chtějí projít disciplinárním řízením.

Další článek: Button: Selhali jsme jako tým, vinit jednotlivce nemá smysl

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10