Své kritiky ignoruj, radí Barrichello Hamiltonovi

Pilot McLarenu si vítězstvím v kvalifikaci spravil chuť, avšak v letošní sezoně byl velmi často terčem kritiky namířené proti jeho agresivnímu jezdeckému stylu.
Své kritiky ignoruj, radí Barrichello Hamiltonovi

Brazilský veterán nedávno vyvrátil informace o tom, že by se GPDA (Asociace jezdců Grand Prix) zabývala některými kontroverzními Hamiltonovými manévry a snažila se mistra světa z roku 2008 zkrotit. Nyní Barrichello říká, že nejlepším způsobem, jak se vypořádat s kritikou ze strany médií a dalších, je jednoduše ji ignorovat.

"Je nezbytné pochopit, že se můžete spolehnout pouze sami na sebe. Na tom, co říkají ostatní, vůbec nezáleží. Musíte si za svými myšlenkami stoprocentně stát a komentáře jiných pak můžete vypustit z hlavy. Nejdůležitější ze všeho je zachovat si dobré srdce, být dobrým člověkem a chovat se podle toho, jak vás vychovala vaše rodina. V životě pak procházíte lepšími a horšími obdobími," řekl Barrichello.

Devětatřicetiletý Brazilec se domnívá, že Hamiltonovi situaci ztěžuje fakt, že je častým terčem propírání ze strany médií:

"Sám jsem se s takovým problémem nikdy nemusel potýkat, ale Lewis je teď tak trochu v záři reflektorů. Lidé toho hodně namluví. Když se všechny ty řeči nashromáždí, můžete začít pochybovat a říkat si, zda náhodou nemají pravdu. Já jsem samozřejmě jenom vnější pozorovatel. Je na Lewisovi samotném, aby věřil sám v sebe."

Barrichello se v poslední době musí vypořádávat zejména s otázkami mířenými na možný konec jeho kariéry.

"Pokud bude můj osud takový, že mi již nebude přáno ve formuli 1 dále působit, budu na těch fantastických devatenáct let rád vzpomínat. Uvidím, jestli mi Disney v Disneylandu dovolí řídit jejich autíčka," žertuje Barrichello.

Další článek: Vettel je dobrý, nikoliv však nejlepší, myslí si Briatore