Švarcman se sveze v prvním tréninku před GP Nizozemska, potvrdilo Ferrari | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Švarcman se sveze v prvním tréninku před GP Nizozemska, potvrdilo Ferrari

Robert Švarcman dostane od Ferrari příležitost, aby ukázal své kvality během prvního tréninku před nadcházející GP Nizozemska v Zandvoortu. V kokpitu nahradí Carlose Sainze.

Týmy mají od roku 2022 povinnost nasadit během sezony do dvou volných tréninků nezkušeného jezdce, který má na svém kontě maximálně dva odjeté závody.

A i když už se letos odjeto 12 závodů, žádná stáj zatím tento požadavek nesplnila.

Jako první si svoji povinnost částečně odbude Ferrari, které dnes prostřednictvím šéfa Frédérica Vasseura potvrdilo, že již tento pátek nasadí do prvního tréninku v Zandvoortu svého rezervního pilota Roberta Švarcmana. 23letý pilot se letos primárně účastní vytrvalostních závodů.

Pro Švarcmana, který od ruské invaze na Ukrajinu závodí pod vlajkou Izraele, to nebude první jízda s vozem F1 v rámci velké ceny. Dlouholetý člen jezdecké akademie Ferrari se totiž díky italskému týmu svezl již vloni při trénincích na GP USA a GP Abú Zabí.

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur navíc doplnil, že by měl Švarcman následně dostat šanci i v Abú Zabí.

„V Zandvoortu pojede Robert ve voze Carlose. Poté se nejspíše sveze v Abú Zabí – v Charlesově autě,“ prohlásil Vasseur, kterého cituje web F1.com. 

Doporučujeme

Články odjinud